کیسه اتوکلاو نرم چگونه تهیه کنیم؟ – تولیدکننده انواع کیسه های بیمارستانی

در این پست قصد داریم به یکی از رایج ترین مشکلاتی که اکثر مصرف کنندگان کیسه های نسوز با آن مواجه هستند بپردازیم. مقاومت کششی (Tensile Strength) یکی از پارامتر های اساسی در کیفیت هر نوع فیلم پلاستیکی محسوب می‌گردد که در مواقعی کشسانی می‌بایست نزدیک به صفر باشد و در مواقعی کشسانی می‌بایست بسیار بالا باشد. در کیسه اتوکلاو نرم و به طور کل کیسه های پسماند هرچه کشسانی بیشتر باشد نشان دهنده مرغوبیت کالا است. کیسه‌های تولیدی کارخانه سلفون وحید به‌طور کلی از تمامی پارامترهای کیفیتی مورد تایید قرار گرفته است.

تفکیک کشسانی کیسه اتوکلاو

اگر بخواهیم تفکیک دقیقی از نظر کشسانی کیسه های نسوز داشته باشیم، تحمل درجه حرارت رابطه عکس با کشسانی محصول دارد. هرچه استقامت دمایی کیسه های پسماند بیشتر باشد، به همان نسبت کشسانی آن هم نزول پیدا می کند. انواع مختلف اتوکلاو شامل PS / PP / LD / HD /PETG وجود دارد که هر کدام برای مصرفی استفاده می شوند. انواع مختلف دیگر اتوکلاو نیز وجود دارند که با ترکیبات خاص برای مصارف صنعتی قابل استفاده می باشند. در میان موارد ذکر شده اتوکلاو بر پایه PP دارای بالاترین استقامت دمایی می باشد. ولی بزرگترین مشکل این اتوکلاو خشک بودن این جنس بعد از مرحله بی خطر سازی می باشد. طبق نمونه های دریافتی از کشور های چین، ترکیه، ایالات متحده آمریکا، کیسه های اتوکلاو بر پایه PP دارای این ضعف می باشند.

سلفون وحید این افتخار را دارد با مجهز بودن به ماشین آلات روز دنیا و تولید کیسه اتوکلاو نرم این مشکل عمده را بر طرف نمایند. در حال حاضر کشور هایی نظیر ترکیه که خود را سردمدار این حوزه می دانند با استفاده از رزین های پلی آمیدی این مشکل را بهبود بخشیده اند. ولی این مجموعه تولیدی توانسته است با فرمولاسیون ویژه خود جنسی با کشسانی بسیار ایده آل تولید نماید که در حرارت های بالا بسیار نرم، قابل انعطف می باشند.

بررسی Tensile Strength و کشسانی :

پارمترهای اساسی در کشسانی محصول شامل X-tensile Strength و Y-tensile Strength می باشد. پارامترهای دیگری نیز در این حوزه وجود دارند ولی این ۲ پارامتر اصلی می باشند. نقطه ضعف اساسی کیسه های پسماند در قسمت Y می باشد ولی در کیسه های اتوکلاو بیمارستانی به دلیل وکیوم شدن کیسه، می بایست در هر ۲ جهت X و Y این موضوع حائر اهمیت می باشد.

عکس های ذیل نمونه ای بسیار کوچکی از کیسه اتوکلاو نرم می باشد که سعی شده در این عکس ها به صورت بسیار عامیانه این موضوع به تصویر کشیده شود.

برندپلاست ، پیشرو در تولید کیسه های بیمارستانی

ثبت سفارش تولید انواع کیسه های اتوکلاو ، هیدروکلاو ، شیمیایی ، کیسه بذر قارچ (Grow Bag) با سابقه بیش از ۵۰ سال. 

واتس آپ : ۰۹۳۳۱۲۰۲۰۷۲   -   تلفن ویژه : ۰۲۱۷۱۴۰۰۹۹۷

مقاومت کششی کیسه
مقاومت کششی کیسه
کیسه اتوکلاو نرم
کیسه اتوکلاو نرم

یکی از مهم ترین ویژگی‌های کیسه اتوکلاو مقاومت کششی در طول و عرض است. در تصاویر بالا مقاومت کششی کیسه اتوکلاو تولید شده توسط کارخانه سلفون وحید را می بینید که از محور عرض حدود ۱۲ درصد کشش داشته است و از محور طول حدود ۲۵ درصد. لازم به ذکر است که درصد کشش کیسه اتوکلاو با ضخامت کیسه ارتباط مستقیم دارد. به این معنا که هر مقدار که ضخامت کیسه اتوکلاو بیشتر باشد درصد کشسانی کیسه و مقاومت آن بیشتر می شود.

کیسه های PP به دلیل بافت مولوکول ویژه خود، به هیچ عنوان در دماهای سرد قابل استفاده نمی باشند. برای مثال اگر دمای کیسه های PP به صفر درجه برسد، رشته های مولکولی آن از هم گسیخته می شود. از این رو بهترین دمای نگهداری برای کیسه های نسوز در دمای بالای ۲۵ درجه سانتی گراد می باشد. از این رو مشکل اساسی مصرف کنندگان این نوع کیسه ها در فصول سرد سال می باشد.

نمودار pp

در تاریخی که این متن نگارش شده است قیمت مواد اولیه پتروشیمی رشد چشمگیری داشته است و متاسفانه برخی از همکاران، با سوء استفاده از این موضوع و بی‌اطلاعی مشتریان، اقدام به فروش کالایی مشابه اتوکلاو می‌کنند که به هیچ عنوان نمی‌توان به آن کیسه نسوز اطلاق نمود که بعد از قرار گیری درون دستگاه بی خطرسازی کیسه به دیوارهای دستگاه چسبیده و منجر به سرایت عفونت به اپراتور بیمارستان می‌گردد.

از این روز سلفون وحید با داشتن دستگاه‌های بروز و فرمولاسیون ویژه خود جنسی را به مشتریان عزیز خود ارائه می‌کند که در فصول سرد سال کشسانی بسیار بالایی داشته و مانع از نشت عفونت به محیط اطراف می‌گردد.

کارخانه سلفون وحید پیشرو در زمینه تولید انواع کیسه های نسوز و اتوکلاو بیمارستانی ،کیسه استریل بذر گیاهان ،سلفون های ۳ لایه تا عرض ۱۰۰ سانت ، نایلون ۳ لایه تا عرض ۱۵۰ سانت ، انواع کیسه های Grow Bags با بیش از ۴۰ سال حسن سابقه .

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این محصولات با ما در ارتباط باشید .

هرگونه کپی برداری از این اثر مورد رضایت نشر دهنده نمی باشد و شرعا و قانونا غیر مجاز می باشد .

‫۰/۵ (۰ امتیاز )

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.