کیسه اتوکلاو نرم چگونه تهیه کنیم؟ – تولیدکننده انواع کیسه های بیمارستانی

در این پست قصد داریم به یکی از رایج ترین مشکلاتی که اکثر مصرف کنندگان کیسه های نسوز با آن مواجه هستند بپردازیم و به معرفی کیسه اتوکلاو نرم سلفون وحید بپردازیم . مقاومت کششی (Tensile Strength) یکی از پارامتر های اساسی در کیفیت هر نوع فیلم پلاستیکی می باشد . در مواقعی کشسانی می بایست نزدیک به صفر باشد و در مواقعی کشسانی می بایست بسیار بالا باشد . در کیسه های مخصوص بی خطر سازی  و به طور کل کیسه های پسماند هرچه کشسانی بیشتر باشد نشان دهنده مرغوبیت کالا می باشد .

تفکیک کشسانی کیسه اتوکلاو

اگر بخواهیم تفکیک دقیقی از نظر کشسانی کیسه های نسوز داشته باشیم ، تحمل درجه حرارت رابطه عکس با کشسانی محصول دارد . هرچه استقامت دمایی کیسه هایی پسماند بیشتر باشد ، به همان نسبت کشسانی آن هم نزول پیدا می کند . انواع مختلف اتوکلاو شامل PS / PP / LD / HD /PETG  وجود دارد که هر کدام برای مصرفی استفاده می شوند . انواع مختلف دیگر اتوکلاو نیز وجود دارند که با ترکیبات خاص برای مصارف صنعتی قابل استفاده می باشند . در میان موارد ذکر شده اتوکلاو بر پایه PP دارای بالاترین استقامت دمایی می باشد . ولی بزرگترین مشکل این اتوکلاو خشک بودن این جنس بعد از مرحله بی خطر سازی می باشد . طبق نمونه های دریافتی از کشور های چین ، ترکیه ، ایالات متحده آمریکا ، کیسه های اتوکلاو بر پایه PP دارای این ضعف می باشند .

سلفون وحید این افتخار را دارد با مجهز بودن به ماشین آلات روز دنیا و تولید کیسه اتوکلاو نرم این مشکل عمده را بر طرف نمایند . در حال حاضر کشور هایی نظیر ترکیه که خود را سردمدار این حوزه می دانند با استفاده از رزین های پلی آمیدی این مشکل را بهبود بخشیده اند . ولی این مجموعه تولیدی توانسته است با فرمولاسیون ویژه خود جنسی با کشسانی بسیار ایده آل تولید نماید که در حرارت های بالا بسیار نرم ، قابل انعطف می باشند .

بررسی Tensile Strength و کشسانی :

پارمترهای اساسی در کشسانی محصول شامل X-tensile Strength و Y-tensile Strength می باشد . پارامترهای دیگری نیز در این حوزه وجود دارند ولی این ۲ پارامتر اصلی می باشند . نقطه ضعف اساسی کیسه های پسماند در قسمت Y می باشد ولی در کیسه های اتوکلاو بیمارستانی به دلیل وکیوم شدن کیسه ، می بایست در هر ۲ جهت X و Y این موضوع حائر اهمیت می باشد .

عکس های ذیل نمونه  ای بسیار کوچکی از کیسه اتوکلاو نرم می باشد که سعی شده در این عکس ها به صورت بسیار عامیانه این موضوع به تصویر کشیده شود .

برندپلاست ، پیشرو در تولید کیسه های بیمارستانی

ثبت سفارش تولید انواع کیسه های اتوکلاو ، هیدروکلاو ، شیمیایی ، کیسه بذر قارچ (Grow Bag) با سابقه بیش از ۵۰ سال. 

واتس آپ : ۰۹۳۳۱۲۰۲۰۷۲   -   تلفن ویژه : ۰۲۱۷۱۴۰۰۹۹۷

مقاومت کششی کیسه اتوکلاو محور طول
مقاومت کششی کیسه اتوکلاو در جهت عرض کیسه
کیسه اتوکلاو نرم

یکی از مهم ترین ویژگی های کیسه اتوکلاو مقاومت کششی در طول و عرض است. در تصاویر بالا مقاومت کششی کیسه اتوکلاو تولید شده توسط سلفون وحید را می بینید که از محور عرض حدود ۱۲ درصد کشش داشته است و از محور طول حدود ۲۵ درصد. لازم به ذکر می باشد که درصد کشش کیسه اتوکلاو با ضخامت کیسه ارتباط مستقیم دارد. به این معنا که هر مقدار که ضخامت کیسه اتوکلاو بیشتر باشد درصد کشسانی کیسه و مقاومت آن بیشتر می شود.

کیسه های PP به دلیل بافت مولوکول ویژه خود ، به هیچ عنوان در  دماهای سرد قابل استفاده نمی باشند . برای مثال اگر دمای کیسه های PP به صفر درجه برسد ، رشته های مولوکولی آن از هم گسیخته می شود . از این رو بهترین دمای نگهداری برای کیسه های نسوز در دمای بالای ۲۵ درجه سانتی گراد می باشد . از این رو مشکل اساسی مصرف کنندگان این نوع کیسه ها در فصول سرد سال می باشد .

نمودار pp

در تاریخی که این متن نگارش شده است قیمت مواد اولیه پتروشیمی رشد چشمگیری داشته است و متاسفانه برخی از همکاران ، با سوء استفاده از این موضوع و بی اطلاعی مشتریان ، اقدام به فروش کالایی مشابه اتوکلاو می کنند که به هیچ عنوان نمی توان به آن کیسه نسوز اطلاق نمود و بعد از قرار گیری در دستگاه بی خطرسازی کیسه به دیوارهای دستگاه می چسبد و منجر به سرایت عفونت به اپراتور امحا سازی می شود .

از این روز سلفون وحید با داشتن دستگاه های بروز و فرمولاسیون ویژه خود جنسی را به مشتریان عزیز خود ارایه می کند که در فصول سرد سال کشسانی بسیار بالایی داشته و مانع از نشت عفونت به محیط اطراف می رگدد

کارخانه سلفون وحید پیشرو در زمینه تولید انواع کیسه های نسوز و اتوکلاو بیمارستانی ،کیسه استریل بذر گیاهان ،سلفون های ۳ لایه تا عرض ۱۰۰ سانت ، نایلون ۳ لایه تا عرض ۱۵۰ سانت ، انواع کیسه های Grow Bags با بیش از ۴۰ سال حسن سابقه .

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این محصولات با ما در ارتباط باشید .

هرگونه کپی برداری از این اثر مورد رضایت نشر دهنده نمی باشد و شرعا و قانونا غیر مجاز می باشد .

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *