امروز : پنج شنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۸

تولید و فروش کیسه اتوکلاو مستقیم از کارخانه – کیسه زباله نسوز بیمارستانی – کیسه مخصوص پسماند عفونی

    به کلیه پسماندهای عفونی و زیان آور ناشی از بیمارستانها،مراکز بهداشتی درمانی ،آزمایشگاه های  تشخیص طبی و سایر مراکز مشابه که به دلیل بالا بودن حداقل یکی از خواص خطرناک مانند سمیت و بیماری زایی به مراقبت ویژه و مدیریت خاص نیاز دارند پسماند عفونی یا پسماند پزشکی ویژه اطلاق میگردد.
اینگونه زباله های عفونی که معمولا زباله بیمارستان ها می باشند اصولا با خلط ،خون،ادرار،مدفوع و ترشحات بیماران مرتبط می باشند . لذا نیازمند امحاء و ضد عفونی از طریق دستگاه های خاصی به روشهای گوناگونی چون اتوکلاو و هیدروکلاو و شیمیایی  هستند .
هر روش امحا نیازمند تجهیزات مختص به خود می باشد که از نظر کیفیت بسیار حایز اهمیت می باشد . اهمیت این موضوع در انتشار عفونت و الودگی به محیط اطراف می باشد که هر لحظه پرسنل مربوطه را درگیر خود می کند . برای مثال در روش اتوکلاو که از کیسه زباله نسوز استفاده می شود ، تحمل پذیری و نوع دوخت کیسه بسیار مهم می باشد . یا در روش امحا بوسیله شیمیایی ضخامت و کشسانی و دوخت پذیری نقش اول را در کیفیت ایفا می کند .
برای امحای این مواد در هر روش می بایست از کیسه ها مختص به همان روش استفاده شود. در صورت انتخاب جنس های نامرغوب منجر به خسارت های جبران ناپذیری می گردد . که در ذیل به تفیکیک توضیحاتی در خصوص هر یک ارائه می نماییم .

۱ . استفاده از کیسه زباله نسوز یا کیسه اتوکلاو  :

کیسه های امحاء پسماند عفونی به روش اتوکلاو (کیسه نسوز) دارای قابلیت و مزایای زیادی چون تحمل دمای  بالای ۱۴۰درجه (نسوز) ،تحمل فشار بالا ،مقاومت و کشش بالا می باشد زیرا کیسه های حاوی زباله های عفونی تحت فشار (کیسه اتوکلاو) و دمای بالا در داخل دستگاه مخصوص قرار گرفته و بی خطر می شوند.

همچنین در برخی از روش های امحاء بعد از بی خطر سازی بوسیله دستگاه خردکن زباله ریز شده و سپس به درون کیسه های اتوکلاو ریخته می شود . در این روش استریل با سیستم بخار صورت میگیرد و نفوذ بخار در فرایند سترون سازی مهم است .

از موارد حائز اهمیت در این کیسه ها به دوخت کف باید اشاره نمود . زیرا کوچکترین نشتی در کیسه اتوکلاو منجر به انتشار مواد عفونی به محیط و گسترش آلودگی خظرناکی خواهد شد . لذا فروش کیسه اتوکلاو امری مسئولیت زا برای تولیدکنندگان محترم می باشد که اگر به درستی نقش آفرینی نکنند منجر به بروز خطرهای جانی برای پرسنل می شود . لازم به ذکر است که کیسه زباله نسوز این کارخانه چند لایه ، دارای استحکام بالا ، دو دوخت در کف کار ، طلایی رنگ و  در ابعاد گوناگون تولید می گردند.

۲ .  کیسه امحاء پسماند عفونی به روش شیمیایی :

 شرکت تولیدی سلفون وحید با در اختیار داشتن دستگاه های به روز دنیا اقدام به تولیدکیسه های امحاء پسماند عفونی به روش شیمیایی کرده است . در روش شیمایی عمل سترون سازی از طریق استعال ماده گندزدا به داخل کیسه های حاوی پسماند و قرار گرفتن در دستگاه صورت میگردد.
در پایان این عمل  سر کیسه های پسماند بی خطر شده بوسیله دستگاه دوخت زده شده و فرایند امحاء پایان می پذیرد.کیسه های تولید شده در این روش از لحاظ مواد اولیه و ساختار به مراتب متفاوت تر از کیسه های دیگر روشهای امحاء می باشند .
از آنجا که استعمال ماده گندزا سبب تجمع آن در انتهای کیسه میشود لذا دوخت کف این کیسه ها بسیار حانز اهمیت است . کیسه های تولیدی این کارخانه چند لایه، دارای استحکام بالا ، دو دوخت در کف کار ، زرد رنگ و  در ابعاد گوناگون تولید می گردند.

شاید این پست ها بتوانند در تصمیم گیری دقیقتر به شما کمک رسانی کند  :

 

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون کاربردهای نایلون و موارد مصرف آن می توانید به دانشنامه به روز سایت برندپلاست مراجعه فرمایید .

 

هرگونه کپی بر داری از این اثر مورد رضایت نشر دهنده نمی باشد و شرعا و قانونا غیر مجاز می باشد .

شرکت سلفون وحید پیشرو در زمینه تولید انواع سلفون ، نایلون ، نایلکس ، کیسه زباله و کیسه های امحای بیمارستانی با بیش از ۴۰ سال حسن سابقه .

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این محصولات با ما در تماس باشید

بررسی آزمون های کیسه زباله مطابق با استاندارد ملی ایران – استاندارد کیسه زباله – استاندارد ۲۰۵۷

در این پست قصد داریم به تشریح و بررسی استاندارد کیسه زباله بپردازیم . این استاندارد به شماره 2057 تنظیم شده است . با رشد تکنولوژی و افزایش پیدا کردن پسماند ، مصرف کیسه زباله نیز بیشتر می شود . از ...

اولین تولید کننده نایلون شفاف – نایلون ضخیم – بسته بندی نایلون – کیسه زباله نایلونی – تهیه شده از مواد درجه یک

یکی از ویژگی های مواد نایلونی کدر بودن ظاهر آن نسبت به سایر مواد همانند سلفون و ... می باشد . به طور کل LDPE که پایه اصلی تشکیل دهند نایلون ها می باشد،دارای برخی از ویژگیهای ذاتی می باشد ...

تولید کننده سفره شفاف با مواد اولیه ۱۰۰% نو – سفره رستورانی – سفره مخصوص تالار ها – سفره بی رنگ – کاملا بهداشتی

   کارخانه تولیدی سلفون وحید در سال 93   اقدام به تولید سفره شفاف رومیزی با نام تجاری "سفره بلور" نموده است . . یکی از مشکلات عدیده رستوران ها ، مشکل چرب شدن طلق های رومیزی ، شیشه و یا ...

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد