بررسی و مقایسه انواع کیسه های زباله – مقایسه کیسه زباله بند دار با کیسه زباله های بازیافتی و عادی

در این پست قصد داریم به بررسی انواع کیسه های زباله – پسماند بپردازیم .

امروزه مصارف کیسه های زباله از کسی پوشیده نیست و تقریبا این محصول در تمامی کشورهای دنیا در حال استفاده می باشد . متناسب با سطح فرهنگی ، اقلیمی و منابع موجود در هر کشور این محصول می تواند متفاوت باشد . برای مثال در کشور هایی همچون کشور های حاشیه خلیج فارس و خاورمیانه که از نظر مواد اولیه تامین کننده هستند این محصول می تواند از مواد اولیه ۱۰۰% نو تا مواد ضایعاتی تهیه شود و از طریقی در کشور های وارد کننده نفت همانند چین و کشور های اورپایی این محصول در گرید های درجه دوم به پایین قابل توزیع به مصرف کنندگان هستند . تهیه مواد اولیه در تولید کیسه های زباله یکی از موارد بسیار حائز اهمیت می باشند که شاید در نگاه اول تشخیص آن نیازمند تجربه باشد .

مقایسه انواع کیسه های زباله و مراکز مورد مصرف

برخی تصور می کنند که چون درون کیسه های زباله ، مواد غیرقابل مصرف قرار می گیرد پس نیاز به صرفه هزینه بالا و یا توجه به کیفیت آن نباشد ! در صورتیکه برای استفاده از کیسه زباله می بایست به محل استفاده از آن بسیار توجه نمود !! این مورد را با ذکر یک مثال کاملا شفاف می کنیم :

فرض کنید یک اداره یا یک سازمان میخواهد برای سطل های پسماند خود کیسه زباله تهیه کند . در صورتیکه اداره مذکور بخواهد از کیسه زباله های عادی ویا به اصطلاح بازیافتی استفاده نماید ، به دلیل دارا بودن بوی نامطلوب و آزار به کارکنان قطعا مجبور به ضرر و کنار گذاشتن کیسه ها می شود . از طرفی در برخی از ادارات برای جلوگیری از این موضوع اقدام به استفاده از کیسه های نایلکس می کنند که هزینه ای تقریبا ۲ تا ۳ برابر کیسه های زباله عادی دارد . این موضوع هرچند باعث رفع مشکل بوی بد کیسه ها می شود . اما از ۲ جهت می تواند برای سازمان مذکور مشکل زا باشد . هزینه بالای این کیسه ها سبب استفاده از محصولی است که مناسب این کار نیست . چرا که کاربرد این کیسه به دلیل دسته آن در اصناف دیگر است.

برندپلاست، تولیدکننده انواع کیسه های پلاستیکی برای ثبت سفارش تولید و مشاوره در خصوص محصول مورد نیاز خود با کارشناسان ما در تماس باشید.

واتس آپ : ۰۹۳۳۱۲۰۲۰۷۲   -   تلفن ویژه : ۰۲۱۷۱۴۰۰۹۹۷

با نگاهی دقیق به انواع کیسه های پسماند انتخاب کیسه زباله رولی (لندنی) و کیسه زباله بند دار می تواند انتخاب بسیار دقیق و کارآمدی باشد . این کیسه ها به دلیل بسته بندی به صورت رول و پرفراژ دارای مزایایی به شرح زیر می باشد :

  1. کیسه زباله لندنی و کیسه زباله بند دار کاملا بدون بو و تهیه شده از مواد اولیه درجه یک می باشند
  2. این کیسه ها به دلیل تولید بوسیله دستگاه آلات بروز و تکنولوژی جدید بسیار سبک تر از کیسه زباله عادی می باشند و این امر سبب کاهش حجم خرید کیسه زباله و دپوی آن در انبار ها می باشد .
  3. کیسه زباله های رولی به دلیل دارا بودن دوخت ستاره ای در کف ، کاملا به انتهای سطل میچسبد و این امر سبب جلوگیری از نشست زباله و آلودگی ، استفاده حداکثری از ظرفیت آن و حمل راحت آن توسط پرسنل می شود .
  4. کیسه زباله های بند دار به دلیل دارا بودن یک بند منعطف در دهانه باعث می شوند که زباله های حجیم مانند کاغذ یا مقوا به بیرون از سطل نریزند و به راحتی حمل شوند.
  5. کیسه زباله های بند دار دارد به دلیل استفاده از مواد ۱۰۰% نو به هنگام تولید ، بسیار مقاوم می باشند و در صورتیکه شی تیزی درون کیسه باشد کیسه مقاوت بسیار بالاتری را در مواجه با کیسه زباله های عادی دارد.
  6. کیسه زباله های بند دار و کیسه زباله های رولی به دلیل استفاده از مواد نو کاملا بهداشتی می باشند.
  7. کیسه زباله های بند دار برخلاف کیسه زباله های عادی و رولی به جای اینکه از کف کیسه دوخت داشته باشند از کناره های دوخت دارند . این امر باعث شده است ، در صورتیکه مایعات درون کیسه ریخته شود به هیچ وجه امکان نشت آن وجود نداشته باشد .

کارخانه سلفون وحید پیشرو در زمینه تولید انواع کیسه های نسوز و اتوکلاو بیمارستانی ،کیسه استریل بذر گیاهان ،سلفون های ۳ لایه تا عرض ۱۰۰ سانت ، نایلون ۳ لایه تا عرض ۱۵۰ سانت ، انواع کیسه های Grow Bags با بیش از ۴۰ سال حسن سابقه .

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این محصولات با ما در ارتباط باشید .

هرگونه کپی برداری از این اثر مورد رضایت نشر دهنده نمی باشد و شرعا و قانونا غیر مجاز می باشد .

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *