مصرف روزانه کیسه کشور از زبان کارشناس آموزش و ترویج فرهنگ حفاظت محیط‌ زیست

طبق گفته ی کارشناس آموزش و ترویج فرهنگ حفاظت محیط‌ زیست کشور : در ایران روزانه بیش از سه هزار تن و سالانه بیش از یک میلیون تن کیسه پلاستیک مصرف که عمدتاً برای حمل کالاهای خریداری شده استفاده می‌شود. این عدد درست است نسبت به جمعیت کل کشور بسیار ناچیز است. اما این را باید دانست که کیسه های پلاستیکی تا سالیان سال زمان می برند تا وارد چرخه ی محیط زیست شوند و این موضوع بدان معناس که عملا کیسه های پلاستیکی هیچ وقت تجزیه نمی شوند.

اگر به موضوع محیط زیست اهمیت ندهیم در آینده نه چندان دور با معضل کیسه های پلاستیکی روبرو خواهیم شد. که این اتفاق باعث ایجاد انواع بیماری ها می شود زیستی محیطی و حتی از بین رفتن جوامع می شود.

برندپلاست ، پیشرو در تولید کیسه های بیمارستانی

ثبت سفارش تولید انواع کیسه های اتوکلاو ، هیدروکلاو ، شیمیایی ، کیسه بذر قارچ (Grow Bag) با سابقه بیش از ۵۰ سال. 

واتس آپ : ۰۹۳۳۱۲۰۲۰۷۲   -   تلفن ویژه : ۰۲۱۷۱۴۰۰۹۹۷

مصرف روزانه کیسه کشور و جهان

به نقل از سازمان حفاظت محیط زیست، شکوفه بسیم : متوسط زمان استفاده از کیسه پلاستیک حدود ۱۲ دقیقه پس از خرید آن است که حدود ۹۶ درصد آنها راهی سطل زباله می شوند. وی با تاکید بر اینکه سالانه حدود ۲۲۵ تریلیون پلاستیک در سراسر دنیا تولید می‌شود که چهار تا پنج تریلیون از این مقدار، سهم کیسه های پلاستیکی در یک سال در جهان است، گفت : امروزه کیسه‌های پلاستیکی بیشترین کالای مصرفی در دنیا هستند و حدوداً معادل یک میلیون کیسه پلاستیکی در هر دقیقه در جهان مصرف می‌شود.

برای تجزیه کامل کیسه پلاستیک حدود ۳۰۰ تا ۷۰۰ سال زمان لازم است.

مصرف روزانه کیسه کشور

همان مقدار که وجود کیسه های پلاستیکی در زندگی روزمره امری حیاتی محسوب می شود از سوی دیگر نبود آن در طبیعت هم مهم و حیاتی می باشد تا محیط زیست مورد صدمه قرار نگیرد. امروزه در کشور های پیشرفته سعی بر جایگزینی مناسب برای کیسه های پلاستکی هستند که تا حدودی به موفقیت رسیده اند. تاکنون اقدامات خوبی در زمینه افزایش آگاهی و فرهنگ سازی در این زمینه به صورت اجرای طرح‌های مشارکتی، پویش‌های مردمی و برنامه‌های آموزشی در سطح ملی نیز انجام شده است که البته نمی‌توانیم بگوییم این میزان آموزش کافیست زیرا آموزش امری مستمر است و نیاز به تکرار دارد. در آخر با همکاری یکدیگر می توانیم از میحط زیست با ارزشمند کشور خود با رعایت اصول بهداشتی محافظت کنیم تا دیگر از مناظری پر از کیسه های پلاستیکی در خیابان ها، طبیعت و دریا را نداشته باشیم.

کارخانه سلفون وحید پیشرو در زمینه تولید انواع کیسه های نسوز و اتوکلاو بیمارستانی ،کیسه استریل بذر گیاهان ،سلفون های ۳ لایه تا عرض ۱۰۰ سانت ، نایلون ۳ لایه تا عرض ۱۵۰ سانت ، انواع کیسه های Grow Bags با بیش از ۴۰ سال حسن سابقه .

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این محصولات با ما در ارتباط باشید .

هرگونه کپی برداری از این اثر مورد رضایت نشر دهنده نمی باشد و شرعا و قانونا غیر مجاز می باشد .

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *