دستگاه استریل مواد غذایی – چگونگی فرایند ضدعفونی کردن مواد غذایی

هر غذایی ترکیب متفاوتی دارد و باید بر اساس نوع بسته بندی، پر شدن، تراکم، رنگ، بافت، سطح استریلیزاسیون و سایر عوامل فرآوری شود. این عمل استریل توسط دستگاه استریل مواد غذایی صورت می گیرد. با استفاده از استریلیزاسیون و سترون نمودن مواد غذایی، قسمت اعظم اسپور آنها را از بین می رود. از دستگاه های استریل در مراکز بیمارستانی و آزمایشگاهی برای امحا سازی لوازم پزشکی و ضایعات پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. تعریف استریلیزاسیون در پزشکی برای بی خطر سازی ضایعاتی به عنوان مثال پسماندهای حاوی سرنگ های بسیاری هستند که ناقل بیماری هایی همچون هپاتیت می باشند. از این رو چیزی حدود ۵ میلیون نفر بر اثر تماس با آن ها جان خود را از دست داده اند که بیشتر از ۹۰% آن ها را کودکان به خود اختصاص داده اند. اما استریل در صنعت مواد غذایی صرفا برای از بین بردن باکتری و بیماری های احتمالی آن محصول صورت می گیرد.

برندپلاست ، پیشرو در تولید کیسه های بیمارستانی

ثبت سفارش تولید انواع کیسه های اتوکلاو ، هیدروکلاو ، شیمیایی ، کیسه بذر قارچ (Grow Bag) با سابقه بیش از ۵۰ سال. 

واتس آپ : ۰۹۳۳۱۲۰۲۰۷۲   -   تلفن ویژه : ۰۲۱۷۱۴۰۰۹۹۷

انواع دستگاه استریل مواد غذایی :

  1. استریل مواد غذایی با حرکت چرخش داخلی
  2. استریل به روش ثابت
  3. استریل به صورت حرکت طولی

لازم به ذکر  است که هر کدام از این روش های استریل مواد غذایی متناسب با نوع آن مواد باید انتخاب شود و امکان استریل به صورت اتفاقی وجود ندارد.

دستگاه استریل مواد غذایی

به فرآیند حرارتی کنترل شده ای که برای حذف همه میکروارگانیسم های زنده، شامل اسپورهای مقاوم به گرما و همینطور غیرفعال کردن آنزیم ها استفاده میشه، استریلیزاسیون حرارتی گفته میشود. این روش می تواند، عمرماندگاری محصول را تا بیشتر از ۶ ماه در دمای محیط افزایش بدهد. در صنعت مواد غذایی اتوکلاو برای ضد عفونی کردن و از بین بردن انواع میکروب های موجود در مواد غذایی به کار گرفته می شود. البته لازم به یادآوری است که در روش استریل کردن در بسته‌ بندی‌های در بسته خالی از هوا نمی‌توان از رشد میکروارگانیسم‌های بی‌هوازی جلوگیری نمود. متداول ترین روش هایی که برای استریلیزاسیون مواد غذایی استفاده میشود، روش استریلیزاسیون حرارتی و استریلیزاسیون خشک می باشد. در ادامه به بررسی هر کدام از این روش های برای استریل مواد غذایی خواهمی پرداخت.

کارخانه سلفون وحید پیشرو در زمینه تولید انواع کیسه های نسوز و اتوکلاو بیمارستانی ،کیسه استریل بذر گیاهان ،سلفون های ۳ لایه تا عرض ۱۰۰ سانت ، نایلون ۳ لایه تا عرض ۱۵۰ سانت ، انواع کیسه های Grow Bags با بیش از ۴۰ سال حسن سابقه .

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این محصولات با ما در ارتباط باشید .

هرگونه کپی برداری از این اثر مورد رضایت نشر دهنده نمی باشد و شرعا و قانونا غیر مجاز می باشد .

‫۰/۵ (۰ امتیاز )

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.