گذشته سلفون از بنیانگذار آن تا مواد تشکیل دهنده – بخش دوم

در این پست به گذشته سلفون و اولین تولید کنندگان سلفون می پردازیم. شرکت تولیدی Whiteman’s candy (شکلات مردان سفید) برای اولین بار در سال ۱۹۱۲ در ایالات متحده آمریکا اقدام به استفاده از سلفون در شکلات های تست خود کردند. در آن زمان این کالا از فرانسه وارد این کشور می شد، به طوری که تا نزدیک به ۱۲ سال بعد، این شرکت بزرگترین وارد کننده سلفون از فرانسه بود. این محصول نخستین بار در سال ۱۹۲۴ در ایالات متحده به صورت تجاری عرضه شد و توانست تحول عظیمی در صنعت بسته‌ بندی ایجاد کند.

برندپلاست، تولیدکننده انواع کیسه های پلاستیکی برای ثبت سفارش تولید و مشاوره در خصوص محصول مورد نیاز خود با کارشناسان ما در تماس باشید.

واتس آپ : ۰۹۳۳۱۲۰۲۰۷۲   -   تلفن ویژه : ۰۲۱۷۱۴۰۰۹۹۷

چگونگی آغاز تولید و استفاده سلفون در شکلات (گذشته سلفون)

در سال ۱۹۲۴ شرکت DuPont اقدام به راه اندازی اولین شرکت تولید سلفون در ایالات متحده آمریکا کرد و گذشته سلفون در آن کشور رقم خورد. در اوایل ورود این کالا به آمریکا، مردم زیاد از این محصول استقبال نکردند چرا که در آن زمان با اینکه سلفون ضد آب بود ولی ضد بخار نبود و این امر سبب می شد که نتوان از سلفون در صنایع بسته بندی که نیاز به بخار برای بسته بندی بود استفاده شود. شرکت DuPont با استخدام یک شیمی دان به نام ویلیام هال چارچ (William Hale Church) (کسی که بیش از ۳ سال از عمر خود را صرف نیتروسلولوزهای لاکی کرده بود) توانست در سال ۱۹۲۷ سلفون را ضد بخار و رطوبت کند که باعث سود دهی بسیار زیادی برای این شرکت در آمریکا گردید.

گذشته سلفون

فیلم های سلولوزی به صورت مداوم از سال ۱۹۳۰ تا کنون تولید می شوند. این محصول در کاربردهای بسیاری نظیر بسته بندی غذا، بخش کاربردهای صنعتی نظیر چسب های نواری و نوارهای اسکاچ ها، لایه نیمه نفوذ پذیر درون باتری ها، سفره های شفاف رستورانی، بسته بندی ادیویه جات و همچنین عملکرد لایه ای بر روی محصولات تولیدی فایبرگلس ها و عایق های پلاستیکی می باشد. یکی از مصارف بسیار عمده این محصول استفاده در صنایع بسته بندی سیگار ها می باشد که اخیرا در این کاربرد جای خود را به BOPP ها داده است. امروزه محصولات تولیدی از سلفون بسیار متنوع می باشند که هرکدام متناسب با ویژگی خود مناسب کاربرد های خود می باشند. از سال ۱۹۶۰ فروش سلفون در بازارهای جهان کاهش یافت، چرا که در حوزه بسته بندی محصولاتی با خواص بهتر توانست جایگزین آن شود. برای مثال عمده مشکل این محصول در قدیم تولید گاز کربن سولفید به همگام ویسکوز نمودن آن بود که سبب آلودگی محیطی می شد با این حال از آنجاییکه سلفون ۱۰۰% قابل تجزیه زیستی می باشد هنوز در مصارف غذایی و محافظ های غذا دارای مصرف فزاینده ای می باشد.

کارخانه سلفون وحید پیشرو در زمینه تولید انواع کیسه های نسوز و اتوکلاو بیمارستانی ،کیسه استریل بذر گیاهان ،سلفون های ۳ لایه تا عرض ۱۰۰ سانت ، نایلون ۳ لایه تا عرض ۱۵۰ سانت ، انواع کیسه های Grow Bags با بیش از ۴۰ سال حسن سابقه .

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این محصولات با ما در ارتباط باشید .

هرگونه کپی برداری از این اثر مورد رضایت نشر دهنده نمی باشد و شرعا و قانونا غیر مجاز می باشد .

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *