کرم های کاترپیلار راه حل بیولوژیک مبارزه با آلودگی کیسه های فروشگاه

محققان دریافته اند که کرم های کاترپیلار که به عنوان طعمه در صید ماهی ها استفاده می شوند، قابلیت زیست زدایی از محصولات پلی اتیلنی را دارند. این امر به خصوص برای کیسه های فروشگاه و کیسه زباله ها که سخت ترین و پراستفاده ترین کیسه های پلاستیکی می باشد و معمولا در سایت های دفن زباله پیدا می شوند بسیار مهم و حیاطی می باشد.

برندپلاست، تولیدکننده انواع کیسه های پلاستیکی برای ثبت سفارش تولید و مشاوره در خصوص محصول مورد نیاز خود با کارشناسان ما در تماس باشید.

واتس آپ : ۰۹۳۳۱۲۰۲۰۷۲   -   تلفن ویژه : ۰۲۱۷۱۴۰۰۹۹۷

درباره کرم های کاترپیلار

کرم های واکس که در حقیقت همان لارو (مولد) حشره معروف گالریا می باشند، یکی از مضرترین موجودات برای زندگی زنبورها در اروپا قلمداد می شوند. این موجودات به عنوان انگل برای کندوهای عسل به حساب می آیند که از کندو و زنبور ها تغذیه می کنند. ملکه این کرم ها، تخم های خود را درون موم های عسل قرار می داد و کرم ها پس از بیرون آمدن از تخم شروع به خوردن و خراب کردن کندو می کنند تا به پروانه تبدیل شوند.

در یک کشف اتفاقی یکی از تیم های تحقیقاتی، خانم فدریکا برتوجینی (Federica Bertocchini) که به تازگی زنبور داری می کرد، مشغول پاک سازی آفات انگلی از کلونی زنبور هایش بود. اون انگل های کاترپیلار را به درون کیسه های نایلکسی فروشگاهی ریخت، و ناگهان مشاهده کرد که کیسه سوراخ شده است.

کرم های کاترپیلار

پس این رویداد طی آزمایشی در حدود ۱۰۰ عدد کرم واکس به درون یک کیسه فروشگاهی ریخته شدند. پس از ۴۰ دقیقه یک محفظه درون کیسه های فروشگاه ایجاد شد و بعد از گذشت ۱۲ ساعت تنها ۹۲ میلی گرم از این کیسه باقی ماند. محققان می گویند که سرعت تجزیه توسط این کرم ها به طرز غیر قابل باوری زیاد می باشد و تاکنون چنین سرعت تجزیه پذیری برای کیسه های پلاستیکی مشاهده نشده بوده است.

برای مشاهده قسمت دوم این مقاله “کرم های کاترپیلار راه حلی بیولوژیکی برای مبارزه با آلودگی کیسه های فروشگاه – قسمت دوم” اینجا کلیک کنید.

کارخانه سلفون وحید پیشرو در زمینه تولید انواع کیسه های نسوز و اتوکلاو بیمارستانی ،کیسه استریل بذر گیاهان ،سلفون های ۳ لایه تا عرض ۱۰۰ سانت ، نایلون ۳ لایه تا عرض ۱۵۰ سانت ، انواع کیسه های Grow Bags با بیش از ۴۰ سال حسن سابقه .

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این محصولات با ما در ارتباط باشید .

هرگونه کپی برداری از این اثر مورد رضایت نشر دهنده نمی باشد و شرعا و قانونا غیر مجاز می باشد .

‫۰/۵ (۰ امتیاز )

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.