امروز : پنج شنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۸

سفره های شفاف رستورانی ، جلوگیری از چرب شدن میزهای رستوران و تالار ها

امروزه چرب شدن میز های رستوران ها یکی از موضوعات آزار دهنده برای مشتریان می باشد . به طوریکه با یک پرس و جوی بسیار ساده در اطراف خود می توانیم به وجود این مشکل بسیار ساده و مهم پی ببریم . سفره های شفاف رستورانی مقرون به صرفه ترین و بهداشتی ترین راه حل جایگزین برای این مشکل می باشد .

برخی از رستوران ها برای اینکه میز های خود را تمیز کنند ، از مواد شیمیایی و اغلب شیشه شوی ها استفاده می کنند .این کار خطر بالایی در پی دارد که شاید هیچ کس به آن توجه نمی کند . اگر شما هم جزوه آن دسته از افرادی هستید که برای تمیز نمودن میز غذای خود از مواد پاک کننده استفاده می کنید حتما به ادامه متن توجه بفرمایید .

https://brandplast.com/wp-content/uploads/2017/11/456-586x293.x50121.jpg

تمامی مواد پاک کننده چربی ، دارای خاصیت قلیایی می باشند . اگر بخواهیم نگاهی کاربردی تر به مواد قلیایی بیاندازیم ، موادی همانند:

از نوع قلیا هستند . یکی از اصلی ترین کاربرد های مواد قلیا قابلیت چربی سوزی این مواد می باشد . به عبارتی به محظ واکنش با چربی ها ، آنها را در خود حل می کنند که هرچه قدرت قلیایی این مواد بیشتر باشد خاصیت چربی سوزی آن بیشتر است ، تا جایی که مواد قلیایی بالا قادرند اثری مشابه آتش را بر پوست انسان داشته باشند .

شیشه پاک کن ها نیز نوعی ماده قلیا محسوب می شوند که اگر وارد بدن شوند مسمویت بسیار شدیدی را در انسان ها ایجاد می کنند . این مسمومیت حتی در کودکان امکان ابتلا به کوری یا مرگ را به دنبال دارد . جای تعجب دارد که با وجود تایید وزرات بهداشت محترم بر منع مصرف این ماده خطرناک بازهم  در برخی از رستوان ها از این ماده به عنوان تمیزکننده میزها استفاده می شود.

از طرفی دیگر مشاهده می کنیم با وجود اینکه میز رستوران توسط این شوینده های شیمیایی تمیز شده است ، بازهم به دلیل چرک مرده شدن میز ، این مواد اثری بر میز نداشته و بعد از تمیز کردن میز ، احساس چرب و کثیف بودن بر روی میز حس می شود . تا جایی که دیده شده بسیاری از مشتریان  هنگامی که بر روی میز ها مینشیند ابتدا با دستمال کاغذی اقدام به تمیز نمودن جلوی خود می کنند.

شاید در نگاه اول راه کار مقابله با این مشکل استفاده از سفره های یکبار مصرف باشد . ولی می بایست به این نکته توجه نمود که سفره های یکبار مصرف که در اختیار عموم قرار دارند اکثرا (نه همگی !! ) از مواد درجه ۲ به همراه مقدار زیادی خاک سنگ تهیه شده اند ! در واقع اگر رستورانی به سراغ این راه کار برود فقط اوضاع وخیم تر شده است.

طبق نظر اتحادیه محترم و کارشناسان بهداشت برای این منظور می بایست از سفره های نو و بهداشتی استفاده نمود . در صورتیکه رستوران دار محترم بخواهد از سفره های نوی رایج استفاده کند قطعا متحمل هزینه های سربار زیادی می شود ولی با مصرف سفره های شفاف رستورانی که مخصوص همین امر می باشد می توان در هزینه های خود بسیار صرفه جویی نمود.

سفره های شفاف رستورانی از مواد ۱۰۰% نو تهیه و تولید می شود و به دلیل ضخامت بسیار پایین می تواند صرفه اقتصادی بسیار بالایی را برای رستوران داران عزیز داشته باشد . از نظر بهداشتی این نکته حائز اهمیت می باشد که پایه اصلی این سفره ها در صنایع بسته بندی و مواد خوراکی مصرف داشته و هرگونه شاعبه غیر بهداشتی بودن این نوع سفره را برطرف می کند .

همچنین سفره های شفاف رستورانی به دلیل قابلیت تجزیه پذیری بالا می توانند در محیط زیست سریع تر از کیسه ها نایلونی تجزیه شوند و همین امرمی تواند در سلامت محیط زیست نیز بسیار نقش آفرین باشد .

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون کاربردهای نایلون و موارد مصرف آن می توانید به دانشنامه به روز سایت برندپلاست مراجعه فرمایید .

هرگونه کپی بر داری از این اثر مورد رضایت نشر دهنده نمی باشد و شرعا و قانونا غیر مجاز می باشد .

شرکت سلفون وحید پیشرو در زمینه تولید انواع سلفون ، نایلون ، نایلکس ، کیسه زباله و کیسه های امحای بیمارستانی با بیش از ۴۰ سال حسن سابقه .

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این محصولات با ما در تماس باشید .

بهترین گزینه برای بسته بندی نان های صنعتی – ضامن فروش ایده آل ، بسته بندی با کیفیت است

در این پست قصد داریم به معرفی کیسه مخصوص برای بسته بندی نان های صنعتی بپردازیم . اقلام خوراکی امروزه یکی از سودآور ترین صنایع موجود در دنیا می باشد که به دلیل دائمی بودن بازار آن توانسته است تولیدکنندگان بسیاری ...

بهترین گزینه برای بسته بندی پوشاک و لباس – انتخاب مناسب برای سلفون لبه چسبدار یا ترس لبه چسبدار

با پیشرفت تکنولوژی و صنعت ، هر روزه شاهد محصولات متنوع تری هستیم . از دیر باز تا کنون برای بسته بندی محصولات از اجناس مختلفی استفاده می شود تا اینکه بعد از گذشت سال 1912 میلادی و تولید صنعتی ...

بررسی آزمون های کیسه زباله مطابق با استاندارد ملی ایران – استاندارد کیسه زباله – استاندارد ۲۰۵۷

در این پست قصد داریم به تشریح و بررسی استاندارد کیسه زباله بپردازیم . این استاندارد به شماره 2057 تنظیم شده است . با رشد تکنولوژی و افزایش پیدا کردن پسماند ، مصرف کیسه زباله نیز بیشتر می شود . از ...

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد