بهترین بسته بندی خشکبار و آجیل چیست – مقایسه شفافیت ، دوخت پذیری و ویژگی ها

کشور ایران به دلیل دارا بودن اقلیم چهار فصل ، دارای طیف وسیعی از میوه ها و حبوبات متنوع می باشد . این ویژگی سبب شده است که ایران به یکی از بزرگترین صادر کنندگان خشکبار در سطح دنیا مبدل شود . فارق از فروش و صادرات به کشور های دیگر ، به دلیل طعم عالی محصولات خشکباری اعمم از میوه جات ، آجیل و حبوبات ، مردم استفبال زیادی به این گونه از محصولات پیدا کرده اند . برای بسته بندی خشکبار و بسته بندی آجیل ، می بایست از کیسه های بهداشتی و شفاف استفاده نمود که بعضا دارای دوخت پذیری مناسبی هم باشند . در میان محصولات پلیمری ، سلفون و BOPP و CPP 3 محصولی هستند که برای این کار مناسب می باشند . اگر بخواهیم شرح کلی بر ۳ محصول فوق داشته باشیم می بایست از نظر شفافیت ، دوخت پذیری ، چاپ و قیمت این ۳  محصول را با هم مقایسه نمود .

مورد شماره یک شفافیت سلفون بسته بندی :

اگر بخواهیم بسته بندی خشکبار را از نظر شفافیت مقایسه کنیم ، BOPP یا همان ترس را می توان شفاف ترین جنس از میان ۳ کالای مطرح شده بیان نمود . BOPP به دلیل فرآوری خاص و ۵ لایه خود امروزه جزوه باکیفیت ترین و پرمصرف ترین کالای مورد نیاز در صنعت بسته بندی می باشد . این محصول از ضخامت ۲۰ میکرون تا ۴۰ میکرون قابل عرضه می باشد که برای مصارف خشکبار ضخامت ۳۰ و ۴۰ قابل قبول می باشد . از نظر شفافیت CPP و سلفون را می توان تقریبا در یک سطح دسته بندی نمود . CPP های مرسوم علاوه بر دارا بودن ضخامت بیشتر نسبت به سلفون ، از نظر شفافیت نیز دارای گرید برتری می باشند .

مورد شماره دو دوخت پذیری :

از نظر دوخت پذیری بوسیله دستگاه های دوخت دستی ، سلفون دارای دوخت پذیری بسیار مناسبتری در میان ۳ کالای مطرح شده می باشد . به طور کل دوخت پذیری فرآیندی می باشد که می توان با افزایش درجه حرارت و مدت زمان آن ، به دوخت مطلوب خود رسید . ولی با همه این تفاسیر سلفون دارای دوخت پذیری بسیار راحت و سریعی می باشد که باعث تسریع در روند کاریه اپراتور می شود .

مورد شماره سه چاپ سلفون بسته بندی :

متناسب با نوع دستگاه چاپ می توان طرح با کیفیت تری را بر روی هر محصولی ایجاد کرد . امروزه با پیشرفت تکنولوژی امکان چاپ با پیکسل های بسیار بالا نیز وجود دارد . اگر به دنبال یک چاپ ساده هستید ، BOPP انتخاب بسیار مناسبی می باشد . ولی برای طرح های ساده می توان از CPP و سلفون نیز استفاده نمود که اکثر شیرینی فروشی ها و فروشگاه های خشکبار از سلفون استفاده می کنند .

مورد شماره چهارم کیفیت :

با توجه به کالا های تولید شده ، از نظر کیفیت می توان BOPP و سپس CPP و سپس سلفون را دسته بندی نمود . ولی CPP به دلیل ضخامت بالا و نوع جنس ظاهر زیباتری را به کالای شما می دهد .

برندپلاست، تولیدکننده انواع کیسه های پلاستیکی برای ثبت سفارش تولید و مشاوره در خصوص محصول مورد نیاز خود با کارشناسان ما در تماس باشید.

واتس آپ : ۰۹۳۳۱۲۰۲۰۷۲   -   تلفن ویژه : ۰۲۱۷۱۴۰۰۹۹۷

با توجه به کالا های تولید شده ، از نظر کیفیت می توان BOPP و سپس CPP و سپس سلفون را دسته بندی نمود . ولی CPP به دلیل ضخامت بالا و نوع جنس ظاهر زیباتری را به کالای شما می دهد . این نکته بسیار قابل توجه می باشد که برخلاف BOPP که محصولی با ویژگی ثابت و تغییرناپذیر است ، CPP و سلفون توانایی تولید باتوجه به ویژگی های درخواستی مشتریان را دارد.لذا این امکان وجود دارد که یک مشتری بتواند با مشخص کردن ویژگیهای خاص خود مثلا برای سلفون ، محصولی را داشته باشد که از تمامی ابعاد از CPP و BOPP بهتر باشد و این کار مستلزم صرفه اقتصادی در تولید برای تولیدکنندگان می باشد .

  • نام مقاله : بهترین بسته بندی خشکبار و آجیل چیست – مقایسه شفافیت ، دوخت پذیری و ویژگی ها
  • مترجم : تیم خبری و دانشنامه برندپلاست
  • منبع : دانشنامه برندپلاست

کارخانه سلفون وحید پیشرو در زمینه تولید انواع کیسه های نسوز و اتوکلاو بیمارستانی ،کیسه استریل بذر گیاهان ،سلفون های ۳ لایه تا عرض ۱۰۰ سانت ، نایلون ۳ لایه تا عرض ۱۵۰ سانت ، انواع کیسه های Grow Bags با بیش از ۴۰ سال حسن سابقه .

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این محصولات با ما در ارتباط باشید .

هرگونه کپی برداری از این اثر مورد رضایت نشر دهنده نمی باشد و شرعا و قانونا غیر مجاز می باشد .

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *