بسته بندی خشکبار و آجیل – مقایسه شفافیت ، دوخت پذیری و ویژگی ها

کشور ایران به دلیل دارا بودن اقلیم چهار فصل، دارای طیف وسیعی از میوه ها و حبوبات متنوع می باشد. این ویژگی سبب شده است که ایران به یکی از بزرگترین صادر کنندگان خشکبار در سطح دنیا مبدل شود. فارغ از فروش و صادرات به کشور های دیگر، به دلیل طعم عالی محصولات خشکباری اعمم از میوه جات، آجیل و حبوبات، مردم استقبال زیادی به این گونه از محصولات پیدا کرده اند. برای بسته بندی خشکبار و بسته بندی آجیل، می بایست از کیسه های بهداشتی و شفاف استفاده نمود که بعضا دارای دوخت پذیری مناسبی هم باشند. در میان محصولات پلیمری، سلفون و BOPP و CPP سه محصولی هستند که برای این کار مناسب می باشند. اگر بخواهیم شرح کلی بر ۳ محصول فوق داشته باشیم می بایست از نظر شفافیت، دوخت پذیری، چاپ و قیمت این ۳ محصول را با هم مقایسه نمود.

مورد شماره یک شفافیت سلفون بسته بندی :

اگر بخواهیم بسته بندی خشکبار را از نظر شفافیت مقایسه کنیم، BOPP یا همان ترس را می توان شفاف ترین جنس از میان ۳ کالای مطرح شده بیان نمود. BOPP به دلیل فرآوری خاص و ۵ لایه خود امروزه جزوه باکیفیت ترین و پرمصرف ترین کالای مورد نیاز در صنعت بسته بندی می باشد. این محصول از ضخامت ۲۰ میکرون تا ۴۰ میکرون قابل عرضه می باشد که برای مصارف خشکبار ضخامت ۳۰ و ۴۰ قابل قبول می باشد. از نظر شفافیت CPP و سلفون را می توان تقریبا در یک سطح دسته بندی نمود. CPP های مرسوم علاوه بر دارا بودن ضخامت بیشتر نسبت به سلفون، از نظر شفافیت نیز دارای گرید برتری می باشند و مناسب برای بسته بندی مواد غذایی خاص می باشد.

مورد شماره دو دوخت پذیری :

از نظر دوخت پذیری به وسیله دستگاه های دوخت دستی، سلفون دارای دوخت پذیری بسیار مناسب تری در میان ۳ کالای مطرح شده می باشد. به طور کل دوخت پذیری فرآیندی می باشد که می توان با افزایش درجه حرارت و مدت زمان آن، به دوخت مطلوب خود رسید. ولی با همه این تفاسیر سلفون دارای دوخت پذیری بسیار راحت و سریعی می باشد که باعث تسریع در روند کاریه اپراتور می شود. که این موضوع جزء بارزترین نکات مثبت سلفون محسوب می شود.

بسته بندی خشکبار
بسته بندی خشکبار

مورد شماره سه چاپ سلفون بسته بندی :

متناسب با نوع دستگاه چاپ می توان طرح با کیفیت تری را بر روی هر محصولی ایجاد کرد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی امکان چاپ با پیکسل های بسیار بالا نیز وجود دارد. اگر به دنبال یک چاپ ساده هستید، BOPP انتخاب بسیار مناسبی می باشد. ولی برای طرح های ساده می توان از CPP و سلفون نیز استفاده نمود که اکثر شیرینی فروشی ها و فروشگاه های خشکبار از سلفون استفاده می کنند.

مورد شماره چهارم کیفیت :

با توجه به کالا های تولید شده، از نظر کیفیت می توان BOPP و سپس CPP و سپس سلفون را دسته بندی نمود. ولی CPP به دلیل ضخامت بالا و نوع جنس ظاهر زیباتری را به کالای شما می دهد. و اغلب منااسب برای طرح های تبلیغاتی شلوغ و خاص مورد استفاده قرار می گیرد.

برندپلاست، تولیدکننده انواع کیسه های پلاستیکی برای ثبت سفارش تولید و مشاوره در خصوص محصول مورد نیاز خود با کارشناسان ما در تماس باشید.

واتس آپ : ۰۹۳۳۱۲۰۲۰۷۲   -   تلفن ویژه : ۰۲۱۷۱۴۰۰۹۹۷

با توجه به کالاهای تولید شده، از نظر کیفیت می توان BOPP و سپس CPP و سپس سلفون را دسته بندی نمود. ولی CPP به دلیل ضخامت بالا و نوع جنس ظاهر زیباتری را به کالای شما می دهد. این نکته بسیار قابل توجه می باشد که برخلاف BOPP که محصولی با ویژگی ثابت و تغییر ناپذیر است، CPP و سلفون توانایی تولید باتوجه به ویژگی های درخواستی مشتریان را دارد. لذا این امکان وجود دارد که یک مشتری بتواند با مشخص کردن ویژگی های خاص خود مثلا برای سلفون، محصولی را داشته باشد که از تمامی ابعاد از CPP و BOPP بهتر باشد و این کار مستلزم صرفه اقتصادی در تولید برای تولیدکنندگان می باشد.

کارخانه سلفون وحید پیشرو در زمینه تولید انواع کیسه های نسوز و اتوکلاو بیمارستانی ،کیسه استریل بذر گیاهان ،سلفون های ۳ لایه تا عرض ۱۰۰ سانت ، نایلون ۳ لایه تا عرض ۱۵۰ سانت ، انواع کیسه های Grow Bags با بیش از ۴۰ سال حسن سابقه .

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این محصولات با ما در ارتباط باشید .

هرگونه کپی برداری از این اثر مورد رضایت نشر دهنده نمی باشد و شرعا و قانونا غیر مجاز می باشد .

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *