کیسه پلاستیک یکبار مصرف – راه حل نیویورکی برای مبارزه با کیسه پلاستیک یکبار مصرف

امروزه شاهد افزایش تولید کیسه پلاستیک یکبار مصرف توسط انسان ها هستیم که متاسفانه در کشور عزیز ما ایران این اتفاق بیشتر و پراکنده تر از سرتاسر نقاط دنیا است. این معضل بزرگ در دنیا باعث شده تا کشورها سعی بر حل پسماند پلاستیکی یکبار مصرف کنند. در این میان شهرها نیویورک نیز به جمع این خیزش ها پیوسته و حرکت های مناسبی را در این جهت برداشته است. امروزه پسماند های پلاستیکی رها شده در طبیعت بسیار دردناک و ناراحت کننده است. در ادامه به این موضوع می پردازیم. جهان سالانه ۳۰۰ میلیون تن زباله پلاستیکی تولید می‌کند که معادل وزن کل جمعیت انسانی است. در ادامه این گزارش آمده است جمعیت پلاستیک در اقیانوس‌ها تا سال ۲۰۵۰ میلادی بیش از جمعیت ماهی‌ها خواهد بود.

پلاستیک‌هایی که در این مطلب به آن‌ها اشاره می‌کنیم پلاستیک‌ های یکبار مصرف هستند. مواردی که فقط برای راحتی و صرفه اقتصادی ایجاد شده‌اند. در واقع، محصولاتی مانند ظروف پلاستیکی که ایجاد می‌شوند تا یک بار مورد استفاده قرار بگیرند و بعد از استفاده دور ریخته شوند. پلاستیک های یکبار مصرف دشمن سر سخت زمین و محیط زیست می باشد و در صورت توجه نکردن به آن باعث نابودی زمین و زندگانی می شود. امروزه باید سر بر این داشت تا در کنار زندگی روزه مره از محیط خود حفاظت و نگهداری کنیم.

برندپلاست، تولیدکننده انواع کیسه های پلاستیکی برای ثبت سفارش تولید و مشاوره در خصوص محصول مورد نیاز خود با کارشناسان ما در تماس باشید.

واتس آپ : ۰۹۳۳۱۲۰۲۰۷۲   -   تلفن ویژه : ۰۲۱۷۱۴۰۰۹۹۷

بررسی کیسه پلاستیک یکبار مصرف

کیسه های پلاستیکی دسته دار فروشگاهی به دلیل ارزان بودن، مقاومت بالا، قابلیت حمل سریع و آسان و شفافیت مناسب توانسته اند جای خود را به خوبی در زندگی روزمره بشر باز کنند.
مزایای این کیسه در واقع همان عوامل بروز مشکلات ناشی از مصرف بیرویه کیسه های یکبارمصرف می باشد که اثرات آن را می توان با مشاهده کیسه های پلاستیکی درون پیاده رو ها، کناره اتوبان ها و مسیرهای از خانه تا محل کار احساس نمود.در نهایت این کیسه ها توسط باد به بالای شاخه های درختان رفته و مانند خزه های شهرهای اسپانیا تمام تار و پود شهری را فرا می گیرد.
کیسه پلاستیکی یکبار مصرف در جامعه کنونی جزو پرمصرف ترین و پرنیازترین محصولات بشر می باشد، اما این امر نباید مانع از جلوگیری رشد بی رویه آن در جامعه گردد. برای استفاده از کیسه پلاستیکی یکبار مصرف امروزه باتوجه به تلاش های جامعه جهانی و سیاستمداران و به خصوص دوستاران محیط زیست، هر روزه شاهد مقابله با این روند رو به رشد مصرف کیسه های یکبار مصرف در انواع پلاستیکی و کاغذی هستیم.

کیسه های پلاستیکی یکبار مصرف

برای مثال آقای براد لاندر، عضو شورای شهر نیویورک می گوید: این شهر می خواهد آرزوی دیرین خود مبنی بر ممنوعیت استفاده از کیسه های پلاستیکی یکبارمصرف را به زودی اجرایی نماید. پیرو این حرف، در همین هفته شورای شهر در یک مصوبه به منظور افزایش هزینه کیسه های یکبار مصرف پلاستیکی برای مصارف فروشگاهی و سوپرمارکت ها را در مجلس مطرح نمود. این مصوبه برای هرگونه کیسه یکبار مصرف اعم از پلاستیک و کاغذ به تصویب رسید و هدف از آن کاهش مصرف اقلام یکبار مصرف و فرهنگ سازی در جهت ترغیب مردم در استفاده از کیسه های دوست دار محیط زیست بوده است. یکبار مصرف بودن پلاستیک‌ها به وضوح چالشی برای محیط زیست است. ممکن است فکر کنیم که این نوع زباله‌ها بازیافت (استفاده از پلاستیک استفاده شده و ساخت پلاستیک جدید) خواهند شد در نتیجه مشکلی برای استفاده از آنها وجود ندارد، ولی این راه حل صحیح و فکر درستی نیست! ممکن است در مقایسه با محل‌های دفن زباله، بازیافت راه‌حل مناسبی به نظر برسد. این گونه قوانین و لوایح به طور کل با استدلال ایجاد شهری تمیز و عاری از هرگونه پسماند پلاستیکی می باشد که نتیجه آن ایجاد آینده ای زیبا برای نسل های آتی می باشد.

کارخانه سلفون وحید پیشرو در زمینه تولید انواع کیسه های نسوز و اتوکلاو بیمارستانی ،کیسه استریل بذر گیاهان ،سلفون های ۳ لایه تا عرض ۱۰۰ سانت ، نایلون ۳ لایه تا عرض ۱۵۰ سانت ، انواع کیسه های Grow Bags با بیش از ۴۰ سال حسن سابقه .

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این محصولات با ما در ارتباط باشید .

هرگونه کپی برداری از این اثر مورد رضایت نشر دهنده نمی باشد و شرعا و قانونا غیر مجاز می باشد .

‫۰/۵ (۰ امتیاز )

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.