loading

LDPE چه کاربردی در صنایع پلاستیکی دارد ؟ موارد مصرف نایلون در چه مواردی می باشد ؟

قصدا داریم در این مقاله نگاهی به موارد مصرف نایلون یا همان LDPE داشته باشیم . در مقاله قبلی به معرفی ماده اصلی نایلون یا همان LDPE پرداختیم . در این مقاله به معرفی موارد مصرف این ماده پرکاربرد می پردازیم .

LDPE یا مواد مصرف نایلون ماده اصلی و اساسی در تولید رنج وسیعی از محصولات مانند ظروف پلاستکی ، بطری های بهداشتی و مصرفی ، بطری های مخصوص شستشو ، تیوب ها و کیسه های پلاستیکی می باشد . همچنین بسیاری از اقلام اساسی آزمایشگاهی به دلیل واکنش پذیری پایین این ماده می بایست از مواد مصرف نایلون تهیه شده بشوند . قالب استفاده این ماده در صنایع کیسه های پلاستیکی مانند ، کیسه های نایلونی ، کیسه زباله ، کیسه رولی ، کیسه های تبلیغاتی می باشد . از موارد دیگر می توان به موارد زیر اشاره نمود :

  1.   سینی و ظروف مصرفی عمومی که در رستوران ها ، بیمارستان ها و … استفاده می شود .
  2.   استفاده در سطوحی که می بایست در برابر خوردگی مقاوم باشند . این ماده در برابر خوردگی و مواد اسیدی مقاومت بالایی دارد .
  3.   استفاده به عنوان قطعات صنعتی که نیاز به جوشکاری پلاستیک و تغییر فرم دارند .
  4.   استفاده در بخش هایی که نیازمند انعطاف در قطعات می باشند . انعطاف پذیری LDPE بسیار بالا می باشد .
  5.   استفاده به عنوان حفاظت کننده های بی صدا و نرم . به دلیل استقامت بالای مواد نایلونی می توان از این ماده در محافظ های درب استفاده نمود .
  •   مصرف مواد نایلون به عنوان six pack rings ها (بسه بندی ۶ تایی قوطی های نوشابه یا نوشیدنی ها) .
  •   استفاده در بسته بندی های اسپتیک برای کارتون های آب میوه و شیر و مواد مایعی که نیاز به نگهداری دارند .از LDPE به عنوان لایه ضد آب بر رویی لایه ای از آلومینیوم در داخل این جعبه ها استفاده می شود.
  •   استفاده به عنوان بسته بندی قطعات کامپیوتری مانند هارد دیسک ها و درایورهای نوری .
  •  مواد اولیه وسایل تفریحی در پارک ها مانند سرسره و تاپ ها .

به طول کل نایلون های یا همان LDPE کاربردهای بسیار زیادی در دارند . اصولا در مواردی از نایلون ها استفاده می شود که نیازمند جنسی با نرمی بالا یا فرم پذیر زیاد داشته باشیم . خاصیت اصلی نایلون ها نرم و فرم پذیری بالای این محصولات می باشد .

کارخانه سلفون وحید پیشرو در زمینه تولید انواع کیسه های نسوز و اتوکلاو بیمارستانی ،کیسه استریل بذر گیاهان ،سلفون های ۳ لایه تا عرض ۱۰۰ سانت ، نایلون ۳ لایه تا عرض ۱۵۰ سانت ، انواع کیسه های Grow Bags با بیش از ۴۰ سال حسن سابقه .

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این محصولات با ما در ارتباط باشید .

هرگونه کپی برداری از این اثر مورد رضایت نشر دهنده نمی باشد و شرعا و قانونا غیر مجاز می باشد .

آموزشانواع صنایع بسته بندیفارسی

نایلون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *