loading

کرم های کاترپیلار راه حل بیولوژیک مبارزه با آلودگی کیسه های نایلون – قسمت دوم

در مقاله پیشین به توضیحاتی پیرامون کرم های کاترپیلار و تجزیه کیسه های نایلون و پلی اتیلنی پرداختیم .

آقای پالو بومبل ، اولین نویسنده ای که مطالعاتش در ژورنال Current Biology به چاپ رسید می گوید : اگر یک آنزیم پاسخگوی یک فرآیند شیمیایی باشد ، می توان آن آنزیم را به صورت گسترده با استفاده از روش های بیو تکنولوژی به تولید انبوه رسانید .

امروزه یکی از بزرگترین معضلات محیط زیستی جزیره های زباله ای در اقیانوس ها می باشد . این کشف می تواند ابزار بسیار مهمی در کمک رسانی به زباله های انباشته شده در اقیانوس ها باشد .

پلی اتیلن یا همان مواد اولیه نایلون مورد مصرف بسیار زیادی در صنایع بسته بندی و فروشگاهی دارد . طبق گزارشات از ۴۰% تقاضایی که کشورهای اروپایی برای تولید محصولات پلاستیکی دارند ، حدود ۳۸% از آن در مراکز دفن زباله امحا می شوند . امروزه حجم کیسه های نایلون ، کیسه زباله و سایر اقلام نایلونی که در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد در حدود ۱۰۰۰ ملیارد عدد تخمین زده شده است .

در دیدگاه کلی ، پلاستیک مقاومت بسیار بالایی درتجزیه پذیری دارد و حتی قطعات کوچک پلاستیک می توانند باعث تخریب اکوسیستم های محیطی گردند و می توان آن را جزوه یکی از بزرگترین  تلفات زیست محیطی قلمداد کرد .

با این حال بازهم طبیعت توانسته است برای این معضل راه حلی پیدا کند . کرم های زنبور عسل  به wax worms مشهور می باشند که نوعی اسید چرب متشکل از مخلوط های متنوع را  از خود ترشح می کنند . این مایع از بلاک های چربی ، روغن و برخی ازهورمون ها تشکیل شده است که می تواند به سرعت باعث تجزیه کیسه های نایلون شوند .

این موضوع در حالی است که محققان بر این باور هستند که تجزیه و تحلیل مولکولی این فرآیند نیازمند تحقیقات گسترده ای می باشد . آنها می گویند که هضم محصولات پلی اتیلن مانند کیسه های نایلون ، کیسه تبلیغاتی  توسط انگل های زنبور عسل در حقیقت یک نوع فرآیند شیمیایی است که با شکستن پیوندهای شیمیایی کیسه های پلاستیکی همراه است .

برای مشاهده قسمت اول این مقاله “کرم های کاترپیلار راه حلی بیولوژیکی برای مبارزه با آلودگی کیسه های فروشگاه – قسمت اول” اینجا کلیک کنید .

کارخانه سلفون وحید پیشرو در زمینه تولید انواع کیسه های نسوز و اتوکلاو بیمارستانی ،کیسه استریل بذر گیاهان ،سلفون های ۳ لایه تا عرض ۱۰۰ سانت ، نایلون ۳ لایه تا عرض ۱۵۰ سانت ، انواع کیسه های Grow Bags با بیش از ۴۰ سال حسن سابقه .

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این محصولات با ما در ارتباط باشید .

هرگونه کپی برداری از این اثر مورد رضایت نشر دهنده نمی باشد و شرعا و قانونا غیر مجاز می باشد .

اخبارفارسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *