loading

پیش بینی خوشبینانه وضعیت صنعت پلاستیک در سال ۲۰۱۷ – قسمت سوم

این مقاله قسمت سوم و آخرین قسمت از مقاله “پیش بینی وضعیت صنعت پلاستیک در سال ۲۰۱۷” می باشد .

بر طبق تحلیل گزارش های اخیر و مشاهده افزایش میزان حجم مشتریان برخلاف انتظارات فروشندگان ، کارخانجات تولیدی و مدیران این حوزه در تلاش برای افزایش و تجهیز نیروی کار متخصص شده اند . در طول ۶ سال گذشته ، مدیرات صنعت پلاستیک در کشور های پیشرفته در تلاش هستند ، برای آنکه از گردانه رقابت حذف نشوند به نیروی کار متخصص نیازمند هستند . در همین راستا این شرکت ها اقدام به آموزش،استخدام و حفظ کردن نیروی های انسانی کرده اند . در سال ۲۰۱۲ ، ۴۵ درصد از مدیران حوزه پلاستیک بیشترین نگرانی خود را نیروی انسانی متخصص قلمداد کرده اند که این امر می بایست چراغ راه شرکت های کوچک در این حوزه باشد .

این ارقام در سال ۲۰۱۷ کاملا دوبرابر شده است . در ماه ژوان سال ۲۰۱۷ ، طبق آمارهای منتشر شده از ۹۲MAPPدرصد از صنعتگران حوزه پلاستیک ، بزرگترین چالش و هدف خود را صرف حفظ و ارتقای آموزشی نیروهای انسانی خود دانسته اند .

شاید برای مخاطبین این سوال پیش بیاید که چطور تامین نیروی کار متخصص برای مدیران ارشد این حوزه جزوه بزرگترین چالش ها محسوب می شود ؟

در پاسخ به این سوال می بایست به المان های توسعه پذیری اشاره نمود که از مهمترین آنها می توان به سرمایه ، تامین تکنولوژی و نیروی انسانی یاد کرد . از میان این پارامترها ، تامین نیروی انسانی کاری زمان بر و هزینه بر می باشد . در صورتیکه نیروی کار با دانش فنی پایین وارد سیستم شود باعث کم شدن بهره وری و کیفیت محصول و مححق نشدن آرمان های توسعه شرکت می شود .از این رو تامین نیروی انسانی متخصص به معنای روشن ماندن شمعک توسعه می باشد که هر لحظه می توان منجر به روشن شدن چرخه توسعه گردد .

همچین با پیشرفت تکنولوژی ، شرکت ها می بایست Trade Off دقیقی میان انتخاب دستگاه آلات اتوماتیک و دستگاه آلات غیراتوماتیک داشته باشند . برای نمونه یک شرکت برای تولید ماهانه ۱۰ تن کیسه زباله بند دار از ۲ راه کلی می تواند اقدام به این کار کند .اول با استفاده از یک سیستم تولید و دوخت اتوماتیک آلمانی که برای تولید جنس نیازمند ۳ نیروی انسانی می باشد . راه دوم انتخاب یک دستگاه تولید و یک دستگاه دوخت نیمه اتوماتیک می باشد که نیازمند ۵ نیروی انسانی متخصص می باشد . راه اول مناسب برای شرکت هایی با سرمایه ثابت بالا بوده  و راه دوم مناسب برای شرکت هایی با سرمایه در گردش کافی مناسب می باشد .

 

برای مطالعه بخش اول این مقاله بر روی “پیش بینی خوشبینانه وضعیت صنعت پلاستیک در سال ۲۰۱۷ – قسمت اول” کلیک کنید .

برای مطالعه بخش اول این مقاله بر روی “پیش بینی خوشبینانه وضعیت صنعت پلاستیک در سال ۲۰۱۷ – قسمت دوم” کلیک کنید .

کارخانه سلفون وحید پیشرو در زمینه تولید انواع کیسه های نسوز و اتوکلاو بیمارستانی ،کیسه استریل بذر گیاهان ،سلفون های ۳ لایه تا عرض ۱۰۰ سانت ، نایلون ۳ لایه تا عرض ۱۵۰ سانت ، انواع کیسه های Grow Bags با بیش از ۴۰ سال حسن سابقه .

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این محصولات با ما در ارتباط باشید .

هرگونه کپی برداری از این اثر مورد رضایت نشر دهنده نمی باشد و شرعا و قانونا غیر مجاز می باشد .

آموزشفارسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *