loading

پلی اتیلن سبک – LDPE

لی اتیلن سبک یا Low-density polyethylene – LDPE از نظر واژه شناسی از دو وازه monomer به معنی تک بخش و ethylene که یک هیدروکاربن با فرمول C 2 H 4 می باشد ،ساخته شده است . پلی اتیلن سبک در سال ۱۹۳۳ تحت فشار بسیار بالا و در کنار آزاد سازی رادیکالی پلیمریزاسیونی توسط شرکت انگلیسی ICT تولید شد . همچنین میزان تجزیه پذیری این ماده در طبیعت بنا به نظر EPA یا آزانش محافظت از محیط زیست برابر با ۵٫۷% می باشد که با عدد تجزیه پذیری  ۴ مشخص می شود . علیرغم اینکه امروزه محصولات پلیمری بسیاری در بازارهای جهانی تولید و صنعتی شده اند ، امروزه از LDPE به عنوان یکی از مهمترین محصولات صنایع پلاستیکی یاد می شود ، به طوریکه در سال ۲۰۱۳ میزان درآمدزایی این محصول در بازراهای سراسر دنیا به رقمی در حدود ۳۳ میلیارد دلار رسیده است .

خصوصیات پلی اتیلن سبک – LDPE

چگالی LDPE بین باز ۰٫۹۱ تا ۰٫۹۴۰ گرم بر متر مکعب می باشد . این ماده در دمای اتاق غیرفعال می باشد مگر اینکه تحت عوامل اکسید کننده قوی و برخی از حل کننده ها قرار بگیرد . LDPE می تواند به صورت مداوم دمای ۸۰ درجه سانتی گراد را تحمل کند ولی در دمای ۹۵ درجه سانتی گراد به صورت مقطعی فرم خود را حفظ می کند . این ماده محصولی نیمه شفاف و تا حدی کدر تولید می کند که دارای انعطاف و سختی بسیار بالایی می باشد .

استحکام پذیری پلی اتیلن سبک – LDPE

  • مقاومت بسیار بالا (واکنش شیمیایی نمیدهد ) در رقیق شدن ، حل شدن در اسید ، الکل ، بازها و مواد خورنده
  • مقاومت متناسب در برابر واکنش شیمیایی دربرابر آلدئیدها، کتون و روغن های گیاهی
  •   مقاومت پایین در برابر واکنش و فعل و انفعلات شیمایی با هیدروکربن های آلیفاتیک و معطر، روغن های معدنی و عوامل اکسید کننده
  • مقاومت بسیار پایین (توصیه نمی شود) در مصارفی که هیدروکربن های هالوژنی وجود دارند .

نکته ای کاربردی که می بایست به آن توجه شود گرید های مختلف نایلون می باشد . متناسب با هر مصرف و کاربرد می بایست از یک نوع گرید استفاده نمود . برای مثال گرید های برای مصارف غذایی معمولا از گرید های غذایی مانند ۰۲۰ استفاده می شود . یا برای گرید های شیرینگ و یا وکیوم می توان از گرید های ۰۰۷۵ به همراه مکمل های دیگر استفاده نمود .

برای اطلاعات بیشتر در مورد موارد مصرف نایلون به مقاله “موارد مصرف مواد نایلون – LDPE” مراجعه فرمایید .

  • نام مقاله : پلی اتیلن سبک – LDPE
  • مترجم : تیم خبری و دانشنامه برندپلاست
  • منبع : برگرفته از مقاله low density polyethylene

کارخانه سلفون وحید پیشرو در زمینه تولید انواع کیسه های نسوز و اتوکلاو بیمارستانی ،کیسه استریل بذر گیاهان ،سلفون های ۳ لایه تا عرض ۱۰۰ سانت ، نایلون ۳ لایه تا عرض ۱۵۰ سانت ، انواع کیسه های Grow Bags با بیش از ۴۰ سال حسن سابقه .

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این محصولات با ما در ارتباط باشید .

هرگونه کپی برداری از این اثر مورد رضایت نشر دهنده نمی باشد و شرعا و قانونا غیر مجاز می باشد .

آموزشفارسی

نایلون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *