loading

واردات و فروش کیسه زباله و هر گونه کیسه پلاستیکی در کنیا جریمه ۱۹۰۰۰ دلاری دارد

در مقاله ی گذشته به مواجه کشور کنیا با بحران مصرف و فروش کیسه زباله و کیسه های پلاستیکی پرداخته شد .

کشور کنیا برای افرادی که اقدام به واردات یا فروش کیسه زباله و کیسه های پلاستیکی کند را به حبس تا ۴ سال محکوم کرده است . جمع شدن تلّی از کیسه زباله و کیسه های پلاستیکی در کنار هم باعث شده است که بحران های جدی در اقیانوس ها و کشته شدن زیست محیط های دریایی شده است .

این قانون جدید و سختگیرانه که در ماه مارچ و در روز دوشنبه به مرحله اجرایی در آمد ، به این صورت می باشد که وقتی فروش کیسه زباله در سوپر مارکت ها توسط بازدید کنندگان انجام می شود ، این کیسه فقط می بایست در فرودگاه از کیف مشتریان در بیاید .

کنیا همانند بسیاری از کشورهای دیگر همانند چین ، هلند ، فرانسه و بیش از ۳۰ کشور دیگر شروع به دریافت مالیات ویژه بر روی فروش کیسه زباله و کیسه های پلاستیکی کرده تا بتواند مصرف این کالا را محدود و در مقابل مصرف بی رویه آن جلوگیری کنند .

فروشنده های کنیایی طبق آمار سازمان ملل ، سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون کیسه پلاستیکی و کیسه زباله مصرف می کنند و این قانون جدید نگرانی زیادی را در شهر نایروبی ایجاد نمود .

خانم جودی واکیانگ وزیر محیط زیست کشور کنیا سعی کرده است ، ترس مردم را از این قانون از بین ببرد . او به خبرگزاری رویترز گفته است که هدف اصلی این قانون بر روی تولید کنندگان و توزیع کنندگان کیسه های زباله و کیسه پلاستیکی می باشد .

کشور کنیا در سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ قانون ممنوعیت استفاده از کیسه های پسماند و کیسه های پلاستیکی را وضع کرد ولی ثمر بخش نبود .

در قانون جدید پس از سال ۲۰۱۱ ، این قانون تکمیل گردید و جزای توزیع و واردات کیسه زباله و کیسه های پلاستیکی پرداخت بین ۱۹ تا ۳۸ هزار دلار تعیین گردید . همچنین به تولید کنندگان یا واردکنندگان این محصول حبس تا ۴ سال محکومیت دارند . بر طبق قانون جدید وضع شده ، محصولات پلاستیکی برای صنایع بسته بندی و بهداشتی همانند کیسه اتوکلاو و کیسه های امحا معافیت دارند . باتوجه به مجوز NEMA یا National Environment Management Authority همچنین از فروش هرگونه کیسه زباله مانند کیسه زباله بند دار ، کیسه زباله بازیافتی و کیسه زباله نرم نیز جلوگیری می شود .

 

کارخانه سلفون وحید پیشرو در زمینه تولید انواع کیسه های نسوز و اتوکلاو بیمارستانی ،کیسه استریل بذر گیاهان ،سلفون های ۳ لایه تا عرض ۱۰۰ سانت ، نایلون ۳ لایه تا عرض ۱۵۰ سانت ، انواع کیسه های Grow Bags با بیش از ۴۰ سال حسن سابقه .

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این محصولات با ما در ارتباط باشید .

هرگونه کپی برداری از این اثر مورد رضایت نشر دهنده نمی باشد و شرعا و قانونا غیر مجاز می باشد .

اخبارانواع کیسه زبالهفارسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *