loading

سلفون را پاس بداریم !! حمایت از محیط زیست – قسمت اول

در این مقاله قصد داریم به تاثیرات محیط زیستی سلفون و حمایت از محیط زیست بپردازیم .

امروزه همایش های بسیار زیادی در خصوص صنایع پلاستیکی در سرتاسر دنیا برگزار می شود که با موضوعات مهمی نظیر نگرانی های زیست محیطی ناشی از پسماند های پلاستیکی یا فراهم کردن زندگی بدون پلاستیک می باشند . مخاطب این گونه همایش های زیست محیطی ، در حقیقت تولید کنندگان و مدیران شرکت های صنعتی می باشند که میتوانند با تغییر راهبرد خود نقش بسیار مهمی در جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی داشته باشند .

این معضل باعث شده است که به صورت آهسته و پیوسته جریانی در سرتاسر نقاط دنیا رقم بخورد. در برخی از مکان ها ، استفاده از کیسه های پلاستیکی یکبار مصرف به صورت کامل ممنوع شده است که این ممنوعیت می تواند در آینده ، باعث طراحی و تولید کیسه های پلاستیکی سازگار با محیط زیست گردد .

خوشبختانه تاکنون اقلام پلاستیکی توانسته اند پیشرفت بسیار خوبی را در سازگاری با محیط زیست داشته باشند . برای مثال می توان به کیسه های سبز یا تجزیه پذیر زیستی ، کیسه های تجزیه پذیر آبی و بسیاری از ترکیبات پلاستیکی سازگار با محیط زیست اشاره نمود .

برخی از این محصولات پلیمری به تازگی اختراع شده اند که در حال حاضر بسیار مورد استفاده می باشند . سلفون نوعی از خانواده پلاستیک ها می باشد که در حقیقت به دلیل خاصیت های زیست محیطی که دارا می باشد هر روزه از محبوبیت بیشتری برخوردار می شود . به طوریکه مصرف سلفون در سرتاسر هر ساله روبه افزایش می باشد . از مصارف سلفون میتوان در صنایع بسته بندی ، سفره رستورانی ، بسته بندی محصولات بهداشتی و بسته بندی محصولات غذایی اشاره نمود .

استفاده از مواد اولیه سلفون چرا حمایت از محیط زیست است ؟

بسیاری از مردم اطلاعات کافی از ساختار و پایه اصلی سلفون ندارند . برخلاف تصور عوامانه ، ساختار سلفون بر پایه ای ساختارهای گیاهی می باشد ولی به این معنا نیست که این ماده از گیاهان تشکیل می شود . ایده اصلی واژه سلفون بر گرفته از واژه “سلو” یا همان “سلولوز” می باشد که ذاتا این ماده ساختار گیاهی دارد .

این مقاله ادامه دارد . هر هفته در روزهای دوشنبه ، با یک مقاله در زمینه بسته بندی سلفون با ما همراه باشید . برای مشاهده قسمت دوم این مقاله می توانید به “تاثیرات محیط زیستی سلفون – قسمت دوم” مقاله رجوع کنید .

کارخانه سلفون وحید پیشرو در زمینه تولید انواع کیسه های نسوز و اتوکلاو بیمارستانی ،کیسه استریل بذر گیاهان ،سلفون های ۳ لایه تا عرض ۱۰۰ سانت ، نایلون ۳ لایه تا عرض ۱۵۰ سانت ، انواع کیسه های Grow Bags با بیش از ۴۰ سال حسن سابقه .

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این محصولات با ما در ارتباط باشید .

هرگونه کپی برداری از این اثر مورد رضایت نشر دهنده نمی باشد و شرعا و قانونا غیر مجاز می باشد .

آموزشانواع صنایع بسته بندیبررسی محصولات خاصفارسی

سلفون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *