loading

رفتارشناسی مردم راه حل جلوگیری از انتشار کیسه های زباله و پسماند های پلاستیکی – قسمت اول

در این مقاله قصد داریم به معرفی یک راه حل بسیار ساده به منظور جلوگیری از انتشار کیسه های زباله و پسماند های پلاستیکی در دریاها بپردازیم .

بنا بر گزارشات دریافت شده از سوی سازمان ها ، استفاده از شور و شوق مردم در فضاهای پر شور و نشاط در سواحل اقیانوس ها می تواند راه حل بسیار هوشمندانه ای در جهت کاهش مخاطرات ناشی از آلودگی های پلاستیکی باشد .

هر ساله میلیون ها تن پسماند های پلاستیکی نظیر کیسه زباله ، کیسه فروشگاهی ، کیسه های نایلکسی و سایر پسماند های پلاستیکی در دریاها انباشته می شوند . تمامی این موارد نتیجه رفتار های جامعه انسانی می باشد که باعث از بین رفتن زندگی  آبزیان می شود .

به منظور برطرف کردن این موضوع می بایست رفتار های انسان ها به سمت حفاظت از محیط زیست تمایل پیدا کند . اما این کار چطور امکان پذیر است ؟

به تازگی دانشگاه Plymouth و دانشگاه Surrey مطالعاتی را پیرامون رفتارشناسی انسانها انجام داده اند . یکی از نتایج این تحقیقات این بود که  می توان با اعمال فشار های عمومی بر دولت ها ، امکان تغییر یا اعمال یک سیاست را فراهم کرد . برای مثال می توان با اعمال مالیات ، مانع از انتشار کیسه های زباله یا کیسه های فروشگاهی به صورت یکبار مصرف ، اقدام به محافظت از زیست بوم های دریایی نمود .

دکتر Sabine Pahl استادیار دانشگاه در رشته روانشناسی در یک گزارش می گوید : “مردم وقتی به ساحل دریاها می روند بسیار خوشحال و پر روحیه می شوند و این اثر در تمامی انسانها مشترک می باشد . این شور و نشاط در مردم اگر به درستی هدایت شود می تواند باعث محافظت از ریست بوم های دریایی در آینده شود . امروزه مشکل الودگی بواسطه زباله های پلاستیکی در سرتاسر جهان یک امر واضح می باشد و تمامی دولت ها و کشورها  با این مشکل در گیر می باشند .از طرفی همواره راه حل های اجتماعی و فرهنگی برای دولت ها بسیار کم هزینه تر از راه حل های اقتصادی می باشد . ما می توانیم با فرهنگ سازی و استفاده از وضع روحی مردم امکانات رفع این معضل محیط زیستی را بر طرف نماییم ” .

برای مشاهده قسمت دوم این مقاله می توانید اینجا کلیک کنید .

کارخانه سلفون وحید پیشرو در زمینه تولید انواع کیسه های نسوز و اتوکلاو بیمارستانی ،کیسه استریل بذر گیاهان ،سلفون های ۳ لایه تا عرض ۱۰۰ سانت ، نایلون ۳ لایه تا عرض ۱۵۰ سانت ، انواع کیسه های Grow Bags با بیش از ۴۰ سال حسن سابقه .

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این محصولات با ما در ارتباط باشید .

هرگونه کپی برداری از این اثر مورد رضایت نشر دهنده نمی باشد و شرعا و قانونا غیر مجاز می باشد .

آموزشانواع کیسه زبالهفارسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *