امروز : پنج شنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۸

پیش بینی خوشبینانه وضعیت صنعت پلاستیک در سال ۲۰۱۷ – قسمت سوم

این مقاله قسمت سوم و آخرین قسمت از مقاله “پیش بینی وضعیت صنعت پلاستیک در سال ۲۰۱۷” می باشد .

بر طبق تحلیل گزارش های اخیر و مشاهده افزایش میزان حجم مشتریان برخلاف انتظارات فروشندگان ، کارخانجات تولیدی و مدیران این حوزه در تلاش برای افزایش و تجهیز نیروی کار متخصص شده اند . در طول ۶ سال گذشته ، مدیرات صنعت پلاستیک در کشور های پیشرفته در تلاش هستند ، برای آنکه از گردانه رقابت حذف نشوند به نیروی کار متخصص نیازمند هستند . در همین راستا این شرکت ها اقدام به آموزش،استخدام و حفظ کردن نیروی های انسانی کرده اند . در سال ۲۰۱۲ ، ۴۵ درصد از مدیران حوزه پلاستیک بیشترین نگرانی خود را نیروی انسانی متخصص قلمداد کرده اند که این امر می بایست چراغ راه شرکت های کوچک در این حوزه باشد .

این ارقام در سال ۲۰۱۷ کاملا دوبرابر شده است . در ماه ژوان سال ۲۰۱۷ ، طبق آمارهای منتشر شده از ۹۲MAPPدرصد از صنعتگران حوزه پلاستیک ، بزرگترین چالش و هدف خود را صرف حفظ و ارتقای آموزشی نیروهای انسانی خود دانسته اند .

شاید برای مخاطبین این سوال پیش بیاید که چطور تامین نیروی کار متخصص برای مدیران ارشد این حوزه جزوه بزرگترین چالش ها محسوب می شود ؟

در پاسخ به این سوال می بایست به المان های توسعه پذیری اشاره نمود که از مهمترین آنها می توان به سرمایه ، تامین تکنولوژی و نیروی انسانی یاد کرد . از میان این پارامترها ، تامین نیروی انسانی کاری زمان بر و هزینه بر می باشد . در صورتیکه نیروی کار با دانش فنی پایین وارد سیستم شود باعث کم شدن بهره وری و کیفیت محصول و مححق نشدن آرمان های توسعه شرکت می شود .از این رو تامین نیروی انسانی متخصص به معنای روشن ماندن شمعک توسعه می باشد که هر لحظه می توان منجر به روشن شدن چرخه توسعه گردد .

همچین با پیشرفت تکنولوژی ، شرکت ها می بایست Trade Off دقیقی میان انتخاب دستگاه آلات اتوماتیک و دستگاه آلات غیراتوماتیک داشته باشند . برای نمونه یک شرکت برای تولید ماهانه ۱۰ تن کیسه زباله بند دار از ۲ راه کلی می تواند اقدام به این کار کند .اول با استفاده از یک سیستم تولید و دوخت اتوماتیک آلمانی که برای تولید جنس نیازمند ۳ نیروی انسانی می باشد . راه دوم انتخاب یک دستگاه تولید و یک دستگاه دوخت نیمه اتوماتیک می باشد که نیازمند ۵ نیروی انسانی متخصص می باشد . راه اول مناسب برای شرکت هایی با سرمایه ثابت بالا بوده  و راه دوم مناسب برای شرکت هایی با سرمایه در گردش کافی مناسب می باشد .

 

برای مطالعه بخش اول این مقاله بر روی “پیش بینی خوشبینانه وضعیت صنعت پلاستیک در سال ۲۰۱۷ – قسمت اول” کلیک کنید .

برای مطالعه بخش اول این مقاله بر روی “پیش بینی خوشبینانه وضعیت صنعت پلاستیک در سال ۲۰۱۷ – قسمت دوم” کلیک کنید .

 

 

هرگونه کپی بر داری از این اثر مورد رضایت نشر دهنده نمی باشد و شرعا و قانونا غیر مجاز می باشد .

شرکت سلفون وحید پیشرو در زمینه تولید انواع سلفون ، نایلون ، نایلکس ، کیسه زباله و کیسه های امحای بیمارستانی با بیش از ۴۰ سال حسن سابقه .

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این محصولات با ما در تماس باشید .

بهترین گزینه برای بسته بندی نان های صنعتی – ضامن فروش ایده آل ، بسته بندی با کیفیت است

در این پست قصد داریم به معرفی کیسه مخصوص برای بسته بندی نان های صنعتی بپردازیم . اقلام خوراکی امروزه یکی از سودآور ترین صنایع موجود در دنیا می باشد که به دلیل دائمی بودن بازار آن توانسته است تولیدکنندگان بسیاری ...

بهترین گزینه برای بسته بندی پوشاک و لباس – انتخاب مناسب برای سلفون لبه چسبدار یا ترس لبه چسبدار

با پیشرفت تکنولوژی و صنعت ، هر روزه شاهد محصولات متنوع تری هستیم . از دیر باز تا کنون برای بسته بندی محصولات از اجناس مختلفی استفاده می شود تا اینکه بعد از گذشت سال 1912 میلادی و تولید صنعتی ...

بررسی آزمون های کیسه زباله مطابق با استاندارد ملی ایران – استاندارد کیسه زباله – استاندارد ۲۰۵۷

در این پست قصد داریم به تشریح و بررسی استاندارد کیسه زباله بپردازیم . این استاندارد به شماره 2057 تنظیم شده است . با رشد تکنولوژی و افزایش پیدا کردن پسماند ، مصرف کیسه زباله نیز بیشتر می شود . از ...

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد