امروز : پنج شنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۸

راه حل نیویورکی برای مبارزه با کیسه های پلاستیکی یکبار مصرف

امروزه شاهد خیزش هایی پراکنده در سرتاسر نقاط دنیا هستیم که به مبارزه با کیسه های پلاستیکی یکبار مصرف و به طور کل اقلام یکبار مصرف هستند . در این میان شهر نیویورک نیز به جمع این خیزش ها پیوسته و حرکت های مناسبی را در این جهت برداشته است . در ادامه به این موضوع می پردازیم .

کیسه های پلاستیکی دسته دار فروشگاهی به دلیل ارزان بودن ، مقاومت بالا ، قابلیت حمل سریع و آسان و شفافیت مناسب توانسته اند جای خود را به خوبی در زندگی روزمره بشر باز کنند .
مزایای این کیسه در واقع همان عوامل بروز مشکلات ناشی از مصرف بیرویه کیسه های یکبارمصرف می باشد که اثرات آن را می توان با مشاهده کیسه های پلاستیکی درون پیاده رو ها ، کناره اتوبان ها و مسیرهای از خانه تا محل کار احساس نمود.در نهایت این کیسه ها توسط باد به بالای شاخه های درختان رفته و مانند خزه های شهرهای اسپانیا تمام تار و پود شهری را فرا می گیرد .
کیسه های پلاستیکی یکبار مصرف در جامعه کنونی جزو پرمصرف ترین و پرنیازترین محصولات بشر می باشد ، اما این امر نباید مانع از جلوگیری رشد بی رویه آن در جامعه گردد .برای استفاده از کیسه های پلاستیکی یکبار مصرف امروزه باتوجه به تلاش های جامعه جهانی و سیاستمداران و به خصوص دوستاران محیط زیست ، هر روزه شاهد مقابله با این روند رو به رشد مصرف کیسه های یکبار مصرف در انواع پلاستیکی و کاغذی هستیم .

برای مثال آقای براد لاندر ، عضو شورای شهر نیویورک می گوید : این شهر می خواهد آرزوی دیرین خود مبنی بر ممنوعیت استفاده از کیسه های پلاستیکی یکبار مصرف را به زودی اجرایی نماید . پیرو این حرف ، در همین هفته شورای شهر در یک مصوبه به منظور افزایش هزینه کیسه های یکبار مصرف پلاستیکی برای مصارف فروشگاهی و سوپرمارکت ها را در مجلس مطرح نمود . این مصوبه برای هرگونه کیسه یکبار مصرف اعم از پلاستیک و کاغذ به تصویب رسید و هدف از آن کاهش مصرف اقلام یکبار مصرف و فرهنگ سازی در جهت ترغیب مردم در استفاده از کیسه های دوست دار محیط زیست بوده است .
این گونه قوانین و لوایح به طور کل با استدلال ایجاد شهری تمیز و عاری از هرگونه پسماند پلاستیکی می باشد که نتیجه آن ایجاد آینده ای زیبا برای نسل های آتی می باشد .

 

 

 

هرگونه کپی بر داری از این اثر مورد رضایت نشر دهنده نمی باشد و شرعا و قانونا غیر مجاز می باشد .

شرکت سلفون وحید پیشرو در زمینه تولید انواع سلفون ، نایلون ، نایلکس ، کیسه زباله و کیسه های امحای بیمارستانی با بیش از ۴۰ سال حسن سابقه .

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این محصولات با ما در تماس باشید .

بهترین گزینه برای بسته بندی نان های صنعتی – ضامن فروش ایده آل ، بسته بندی با کیفیت است

در این پست قصد داریم به معرفی کیسه مخصوص برای بسته بندی نان های صنعتی بپردازیم . اقلام خوراکی امروزه یکی از سودآور ترین صنایع موجود در دنیا می باشد که به دلیل دائمی بودن بازار آن توانسته است تولیدکنندگان بسیاری ...

بهترین گزینه برای بسته بندی پوشاک و لباس – انتخاب مناسب برای سلفون لبه چسبدار یا ترس لبه چسبدار

با پیشرفت تکنولوژی و صنعت ، هر روزه شاهد محصولات متنوع تری هستیم . از دیر باز تا کنون برای بسته بندی محصولات از اجناس مختلفی استفاده می شود تا اینکه بعد از گذشت سال 1912 میلادی و تولید صنعتی ...

بررسی آزمون های کیسه زباله مطابق با استاندارد ملی ایران – استاندارد کیسه زباله – استاندارد ۲۰۵۷

در این پست قصد داریم به تشریح و بررسی استاندارد کیسه زباله بپردازیم . این استاندارد به شماره 2057 تنظیم شده است . با رشد تکنولوژی و افزایش پیدا کردن پسماند ، مصرف کیسه زباله نیز بیشتر می شود . از ...

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد