امروز : پنج شنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۸

کرم های کاترپیلار راه حل بیولوژیک مبارزه با آلودگی کیسه های نایلون – قسمت دوم

در مقاله پیشین به توضیحاتی پیرامون کرم های کاترپیلار و تجزیه کیسه های نایلون و پلی اتیلنی پرداختیم .

آقای پالو بومبل ، اولین نویسنده ای که مطالعاتش در ژورنال Current Biology به چاپ رسید می گوید : اگر یک آنزیم پاسخگوی یک فرآیند شیمیایی باشد ، می توان آن آنزیم را به صورت گسترده با استفاده از روش های بیو تکنولوژی به تولید انبوه رسانید .

امروزه یکی از بزرگترین معضلات محیط زیستی جزیره های زباله ای در اقیانوس ها می باشد . این کشف می تواند ابزار بسیار مهمی در کمک رسانی به زباله های انباشته شده در اقیانوس ها باشد .

پلی اتیلن یا همان مواد اولیه نایلون مورد مصرف بسیار زیادی در صنایع بسته بندی و فروشگاهی دارد . طبق گزارشات از ۴۰% تقاضایی که کشورهای اروپایی برای تولید محصولات پلاستیکی دارند ، حدود ۳۸% از آن در مراکز دفن زباله امحا می شوند . امروزه حجم کیسه های نایلون ، کیسه زباله و سایر اقلام نایلونی که در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد در حدود ۱۰۰۰ ملیارد عدد تخمین زده شده است .

در دیدگاه کلی ، پلاستیک مقاومت بسیار بالایی درتجزیه پذیری دارد و حتی قطعات کوچک پلاستیک می توانند باعث تخریب اکوسیستم های محیطی گردند و می توان آن را جزوه یکی از بزرگترین  تلفات زیست محیطی قلمداد کرد .

با این حال بازهم طبیعت توانسته است برای این معضل راه حلی پیدا کند . کرم های زنبور عسل  به wax worms مشهور می باشند که نوعی اسید چرب متشکل از مخلوط های متنوع را  از خود ترشح می کنند . این مایع از بلاک های چربی ، روغن و برخی ازهورمون ها تشکیل شده است که می تواند به سرعت باعث تجزیه کیسه های نایلون شوند .

این موضوع در حالی است که محققان بر این باور هستند که تجزیه و تحلیل مولکولی این فرآیند نیازمند تحقیقات گسترده ای می باشد . آنها می گویند که هضم محصولات پلی اتیلن مانند کیسه های نایلون ، کیسه تبلیغاتی  توسط انگل های زنبور عسل در حقیقت یک نوع فرآیند شیمیایی است که با شکستن پیوندهای شیمیایی کیسه های پلاستیکی همراه است .

 

برای مشاهده قسمت اول این مقاله “کرم های کاترپیلار راه حلی بیولوژیکی برای مبارزه با آلودگی کیسه های فروشگاه – قسمت اول” اینجا کلیک کنید .

 

هرگونه کپی بر داری از این اثر مورد رضایت نشر دهنده نمی باشد و شرعا و قانونا غیر مجاز می باشد .

شرکت سلفون وحید پیشرو در زمینه تولید انواع سلفون ، نایلون ، نایلکس ، کیسه زباله و کیسه های امحای بیمارستانی با بیش از ۴۰ سال حسن سابقه .

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این محصولات با ما در تماس باشید .

 

بهترین گزینه برای بسته بندی نان های صنعتی – ضامن فروش ایده آل ، بسته بندی با کیفیت است

در این پست قصد داریم به معرفی کیسه مخصوص برای بسته بندی نان های صنعتی بپردازیم . اقلام خوراکی امروزه یکی از سودآور ترین صنایع موجود در دنیا می باشد که به دلیل دائمی بودن بازار آن توانسته است تولیدکنندگان بسیاری ...

بهترین گزینه برای بسته بندی پوشاک و لباس – انتخاب مناسب برای سلفون لبه چسبدار یا ترس لبه چسبدار

با پیشرفت تکنولوژی و صنعت ، هر روزه شاهد محصولات متنوع تری هستیم . از دیر باز تا کنون برای بسته بندی محصولات از اجناس مختلفی استفاده می شود تا اینکه بعد از گذشت سال 1912 میلادی و تولید صنعتی ...

بررسی آزمون های کیسه زباله مطابق با استاندارد ملی ایران – استاندارد کیسه زباله – استاندارد ۲۰۵۷

در این پست قصد داریم به تشریح و بررسی استاندارد کیسه زباله بپردازیم . این استاندارد به شماره 2057 تنظیم شده است . با رشد تکنولوژی و افزایش پیدا کردن پسماند ، مصرف کیسه زباله نیز بیشتر می شود . از ...

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد