امروز : پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹

کرم های کاترپیلار راه حل بیولوژیک مبارزه با آلودگی کیسه های فروشگاه – قسمت اول

محققان دریافته اند که کرم های کاترپیلا که به عنوان طعمه در صید ماهی ها استفاده می شوند ، قابلیت زیست زدایی از محصولات پلی اتیلنی را دارند . این امر به خصوص برای کیسه های فروشگاه و کیسه زباله ها که سخت ترین و پراستفاده ترین کیسه های پلاستیکی می باشد و معمولا در سایت های دفن زباله پیدا می شوند بسیار مهم و حیاطی می باشد .

کرم های واکس که در حقیقت همان لارو (مولد) حشره معروف گالریا می باشند ، یکی از مضرترین موجودات برای زندگی زنبورها در اروپا قلمداد می شوند . این موجودات به عنوان انگل برای کندوهای عسل به حساب می آیند که از کندو و زنبور ها تغذیه می کنند . ملکه این کرم ها ، تخم های خود را درون موم های عسل قرار می داد و کرم ها پس از بیرون آمدن از تخم شروع به خوردن و خراب کردن کندو می کنند تا به پروانه تبدیل شوند .

در یک کشف اتفاقی یکی از تیم های تحقیقاتی ، خانم فدریکا برتوجینی (Federica Bertocchini) که به تازگی زنبور داری می کرد ، مشغول پاک سازی آفات انگلی از کلونی زنبور هایش بود . اون انگل های کاترپیلا را به درون کیسه های نایلکسی فروشگاهی ریخت ، و ناگهان مشاهده کرد که کیسه سوراخ شده است .

پس این رویداد طی آزمایشی در حدود ۱۰۰ عدد کرم واکس به درون یک کیسه فروشگاهی ریخته شدند . پس از ۴۰ دقیقه یک حفره درون کیسه های فروشگاه ایجاد شد و بعد از گذشت ۱۲ ساعت تنها ۹۲ میلی گرم از این کیسه باقی ماند . محققان می گویند که سرعت تجزیه توسط این کرم ها به طرز غیر قابل باوری زیاد می باشد و تاکنون چنین سرعت تجزیه پذیری برای کیسه های پلاستیکی مشاهده نشده بوده است.

برای مشاهده قسمت دوم این مقاله “کرم های کاترپیلار راه حلی بیولوژیکی برای مبارزه با آلودگی کیسه های فروشگاه – قسمت دوم” اینجا کلیک کنید .

هرگونه کپی بر داری از این اثر مورد رضایت نشر دهنده نمی باشد و شرعا و قانونا غیر مجاز می باشد .

شرکت سلفون وحید پیشرو در زمینه تولید انواع سلفون ، نایلون ، نایلکس ، کیسه زباله و کیسه های امحای بیمارستانی با بیش از ۴۰ سال حسن سابقه .

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این محصولات با ما در تماس باشید .

بهترین گزینه برای بسته بندی نان های صنعتی – ضامن فروش ایده آل ، بسته بندی با کیفیت است

در این پست قصد داریم به معرفی کیسه مخصوص برای بسته بندی نان های صنعتی بپردازیم . اقلام خوراکی امروزه یکی از سودآور ترین صنایع موجود در دنیا می باشد که به دلیل دائمی بودن بازار آن توانسته است تولیدکنندگان بسیاری ...

بهترین گزینه برای بسته بندی پوشاک و لباس – انتخاب مناسب برای سلفون لبه چسبدار یا ترس لبه چسبدار

با پیشرفت تکنولوژی و صنعت ، هر روزه شاهد محصولات متنوع تری هستیم . از دیر باز تا کنون برای بسته بندی محصولات از اجناس مختلفی استفاده می شود تا اینکه بعد از گذشت سال 1912 میلادی و تولید صنعتی ...

بررسی آزمون های کیسه زباله مطابق با استاندارد ملی ایران – استاندارد کیسه زباله – استاندارد ۲۰۵۷

در این پست قصد داریم به تشریح و بررسی استاندارد کیسه زباله بپردازیم . این استاندارد به شماره 2057 تنظیم شده است . با رشد تکنولوژی و افزایش پیدا کردن پسماند ، مصرف کیسه زباله نیز بیشتر می شود . از ...

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد