امروز : جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹

رفتارشناسی مردم راه حل جلوگیری از انتشار کیسه های زباله و پسماند های پلاستیکی – قسمت اول

در این مقاله قصد داریم به معرفی یک راه حل بسیار ساده به منظور جلوگیری از انتشار کیسه های زباله و پسماند های پلاستیکی در دریاها بپردازیم .

بنا بر گزارشات دریافت شده از سوی سازمان ها ، استفاده از شور و شوق مردم در فضاهای پر شور و نشاط در سواحل اقیانوس ها می تواند راه حل بسیار هوشمندانه ای در جهت کاهش مخاطرات ناشی از آلودگی های پلاستیکی باشد .

هر ساله میلیون ها تن پسماند های پلاستیکی نظیر کیسه زباله ، کیسه فروشگاهی ، کیسه های نایلکسی و سایر پسماند های پلاستیکی در دریاها انباشته می شوند . تمامی این موارد نتیجه رفتار های جامعه انسانی می باشد که باعث از بین رفتن زندگی  آبزیان می شود .

به منظور برطرف کردن این موضوع می بایست رفتار های انسان ها به سمت حفاظت از محیط زیست تمایل پیدا کند . اما این کار چطور امکان پذیر است ؟

به تازگی دانشگاه Plymouth و دانشگاه Surrey مطالعاتی را پیرامون رفتارشناسی انسانها انجام داده اند . یکی از نتایج این تحقیقات این بود که  می توان با اعمال فشار های عمومی بر دولت ها ، امکان تغییر یا اعمال یک سیاست را فراهم کرد . برای مثال می توان با اعمال مالیات ، مانع از انتشار کیسه های زباله یا کیسه های فروشگاهی به صورت یکبار مصرف ، اقدام به محافظت از زیست بوم های دریایی نمود .

دکتر Sabine Pahl استادیار دانشگاه در رشته روانشناسی در یک گزارش می گوید : “مردم وقتی به ساحل دریاها می روند بسیار خوشحال و پر روحیه می شوند و این اثر در تمامی انسانها مشترک می باشد . این شور و نشاط در مردم اگر به درستی هدایت شود می تواند باعث محافظت از ریست بوم های دریایی در آینده شود . امروزه مشکل الودگی بواسطه زباله های پلاستیکی در سرتاسر جهان یک امر واضح می باشد و تمامی دولت ها و کشورها  با این مشکل در گیر می باشند .از طرفی همواره راه حل های اجتماعی و فرهنگی برای دولت ها بسیار کم هزینه تر از راه حل های اقتصادی می باشد . ما می توانیم با فرهنگ سازی و استفاده از وضع روحی مردم امکانات رفع این معضل محیط زیستی را بر طرف نماییم ” .

 

برای مشاهده قسمت دوم این مقاله می توانید اینجا کلیک کنید .

 

 

هرگونه کپی بر داری از این اثر مورد رضایت نشر دهنده نمی باشد و شرعا و قانونا غیر مجاز می باشد .

شرکت سلفون وحید پیشرو در زمینه تولید انواع سلفون ، نایلون ، نایلکس ، کیسه زباله و کیسه های امحای بیمارستانی با بیش از ۴۰ سال حسن سابقه .

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این محصولات با ما در تماس باشید .

بهترین گزینه برای بسته بندی نان های صنعتی – ضامن فروش ایده آل ، بسته بندی با کیفیت است

در این پست قصد داریم به معرفی کیسه مخصوص برای بسته بندی نان های صنعتی بپردازیم . اقلام خوراکی امروزه یکی از سودآور ترین صنایع موجود در دنیا می باشد که به دلیل دائمی بودن بازار آن توانسته است تولیدکنندگان بسیاری ...

بهترین گزینه برای بسته بندی پوشاک و لباس – انتخاب مناسب برای سلفون لبه چسبدار یا ترس لبه چسبدار

با پیشرفت تکنولوژی و صنعت ، هر روزه شاهد محصولات متنوع تری هستیم . از دیر باز تا کنون برای بسته بندی محصولات از اجناس مختلفی استفاده می شود تا اینکه بعد از گذشت سال 1912 میلادی و تولید صنعتی ...

بررسی آزمون های کیسه زباله مطابق با استاندارد ملی ایران – استاندارد کیسه زباله – استاندارد ۲۰۵۷

در این پست قصد داریم به تشریح و بررسی استاندارد کیسه زباله بپردازیم . این استاندارد به شماره 2057 تنظیم شده است . با رشد تکنولوژی و افزایش پیدا کردن پسماند ، مصرف کیسه زباله نیز بیشتر می شود . از ...

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد