امروز : پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹

آلودگی اقیانوس ها در گرو مدیریت کیسه های پلاستیکی رودخانه ها

 در این مقاله قصد داریم به یکی از اصلی ترین عوامل آلودگی اقیانوس ها به واسطه کیسه های پلاستیکی اشاره کنیم .

مقدار بسیار حجیم و زیادی از قطعات پلاستیکی زندگی زیست محیطی آبی را تهدید می کنند به طوریکه این قطعات را حتی در سواحل بکر اقیانوسی هم می توان پیدا نمود . نکته قابل توجه اینجاست که اکثر شهرهای دنیا دارای مرز مشترک آبی با اقیانوس ها نیستند ، پس چطور این حجم از کیسه های پسماند و زباله های پلاستیکی وارد اقیانوس ها می شوند .

اخیرا محققان دریافته اند که در حدود ۱۰ رودخانه در سراسر جهان به دلیل مدیریت ناصحیح زباله های پلاستیکی بیشترین سهم در آلودگی اقیانوس ها را دارند . این مقدار به حدی می باشد که شاید بتوان غالب زباله هایی که در اقیانوس ها و دریاها مشاهده می شود را سهم رودخانه ها بدانیم .این گزارش در مجله ACS’ Environmental Science & Technology به چاپ رسیده است.

هر ساله میلیون ها تن زباله پلاستیکی وارد دنیای اقیانوس ها می شود . زمانیکه قطعات پلاستیکی در مسیر خود به قطعات کوچکتر خرد می شوند به آن میکرو پلاستیک می گویند . عامل اصلی خسارت به زیست محیط های آبی میکروپلاستیک ها می باشند که جمع آوری آنها نیز تقریبا کاری غیرممکن می باشد . محققان از طریق بررسی میزان این میکرو پلاستیک ها توانستند به این نکته پی ببرند که شاه راه آسیب به زیست محیط های دریایی از رودخانه ها نشات می گیرد .

آقای کریستین شمیت به همراه همکاران خود تحقیقی گسترده را بر روی مقالات پیرامون “آلودگی های پلاستیکی” انجام داده اند . در روند این مطالعه آنها بر روی بیش از ۷۹ مقاله علمی که به بررسی ۵۷ رودخانه پرداخته بود متمرکز شدند . نتیجه این تحقیق نشان داد میزان زباله های پلاستیکی در رودخانه رابطه مستقیمی با میزان حوضه های آبریز رودخانه ها دارد . همچنین مشخص شد که در حدود ۹۵ درصد آلودگی های زیست محیط های دریایی از میکروپلاستیک های ناشی از تنها ۱۰ رودخانه می باشد که ۸ عدد از آن در آسیا می باشد .

امروزه طیف وسیعی از محصولات پلاستیکی اعم از محافظ های غذا ، سفره های یکبار مصرف و نایلون های شفاف دستدار تشکیل می دهد که با مصرف صحیح و بهینه این اقلام می توان نقش مهمی را در حفظ و حراست از زیست بوم های آبی را داشته باشیم .

 

هرگونه کپی بر داری از این اثر مورد رضایت نشر دهنده نمی باشد و شرعا و قانونا غیر مجاز می باشد .

شرکت سلفون وحید پیشرو در زمینه تولید انواع سلفون ، نایلون ، نایلکس ، کیسه زباله و کیسه های امحای بیمارستانی با بیش از ۴۰ سال حسن سابقه .

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این محصولات با ما در تماس باشید .

بهترین گزینه برای بسته بندی نان های صنعتی – ضامن فروش ایده آل ، بسته بندی با کیفیت است

در این پست قصد داریم به معرفی کیسه مخصوص برای بسته بندی نان های صنعتی بپردازیم . اقلام خوراکی امروزه یکی از سودآور ترین صنایع موجود در دنیا می باشد که به دلیل دائمی بودن بازار آن توانسته است تولیدکنندگان بسیاری ...

بهترین گزینه برای بسته بندی پوشاک و لباس – انتخاب مناسب برای سلفون لبه چسبدار یا ترس لبه چسبدار

با پیشرفت تکنولوژی و صنعت ، هر روزه شاهد محصولات متنوع تری هستیم . از دیر باز تا کنون برای بسته بندی محصولات از اجناس مختلفی استفاده می شود تا اینکه بعد از گذشت سال 1912 میلادی و تولید صنعتی ...

بررسی آزمون های کیسه زباله مطابق با استاندارد ملی ایران – استاندارد کیسه زباله – استاندارد ۲۰۵۷

در این پست قصد داریم به تشریح و بررسی استاندارد کیسه زباله بپردازیم . این استاندارد به شماره 2057 تنظیم شده است . با رشد تکنولوژی و افزایش پیدا کردن پسماند ، مصرف کیسه زباله نیز بیشتر می شود . از ...

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد