امروز : پنج شنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۸

واردات و فروش کیسه زباله و هر گونه کیسه پلاستیکی در کنیا جریمه ۱۹۰۰۰ دلاری دارد

در مقاله ی گذشته به مواجه کشور کنیا با بحران مصرف و فروش کیسه زباله و کیسه های پلاستیکی پرداخته شد .

کشور کنیا برای افرادی که اقدام به واردات یا فروش کیسه زباله و کیسه های پلاستیکی کند را به حبس تا ۴ سال محکوم کرده است . جمع شدن تلّی از کیسه زباله و کیسه های پلاستیکی در کنار هم باعث شده است که بحران های جدی در اقیانوس ها و کشته شدن زیست محیط های دریایی شده است .

این قانون جدید و سختگیرانه که در ماه مارچ و در روز دوشنبه به مرحله اجرایی در آمد ، به این صورت می باشد که وقتی فروش کیسه زباله در سوپر مارکت ها توسط بازدید کنندگان انجام می شود ، این کیسه فقط می بایست در فرودگاه از کیف مشتریان در بیاید .

کنیا همانند بسیاری از کشورهای دیگر همانند چین ، هلند ، فرانسه و بیش از ۳۰ کشور دیگر شروع به دریافت مالیات ویژه بر روی فروش کیسه زباله و کیسه های پلاستیکی کرده تا بتواند مصرف این کالا را محدود و در مقابل مصرف بی رویه آن جلوگیری کنند .

فروشنده های کنیایی طبق آمار سازمان ملل ، سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون کیسه پلاستیکی و کیسه زباله مصرف می کنند و این قانون جدید نگرانی زیادی را در شهر نایروبی ایجاد نمود .

خانم جودی واکیانگ وزیر محیط زیست کشور کنیا سعی کرده است ، ترس مردم را از این قانون از بین ببرد . او به خبرگزاری رویترز گفته است که هدف اصلی این قانون بر روی تولید کنندگان و توزیع کنندگان کیسه های زباله و کیسه پلاستیکی می باشد .

کشور کنیا در سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ قانون ممنوعیت استفاده از کیسه های پسماند و کیسه های پلاستیکی را وضع کرد ولی ثمر بخش نبود .

در قانون جدید پس از سال ۲۰۱۱ ، این قانون تکمیل گردید و جزای توزیع و واردات کیسه زباله و کیسه های پلاستیکی پرداخت بین ۱۹ تا ۳۸ هزار دلار تعیین گردید . همچنین به تولید کنندگان یا واردکنندگان این محصول حبس تا ۴ سال محکومیت دارند . بر طبق قانون جدید وضع شده ، محصولات پلاستیکی برای صنایع بسته بندی و بهداشتی همانند کیسه اتوکلاو و کیسه های امحا معافیت دارند . باتوجه به مجوز NEMA یا National Environment Management Authority همچنین از فروش هرگونه کیسه زباله مانند کیسه زباله بند دار ، کیسه زباله بازیافتی و کیسه زباله نرم نیز جلوگیری می شود .

 

 

 

هرگونه کپی بر داری از این اثر مورد رضایت نشر دهنده نمی باشد و شرعا و قانونا غیر مجاز می باشد .

شرکت سلفون وحید پیشرو در زمینه تولید انواع سلفون ، نایلون ، نایلکس ، کیسه زباله و کیسه های امحای بیمارستانی با بیش از ۴۰ سال حسن سابقه .

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این محصولات با ما در تماس باشید .

بهترین گزینه برای بسته بندی نان های صنعتی – ضامن فروش ایده آل ، بسته بندی با کیفیت است

در این پست قصد داریم به معرفی کیسه مخصوص برای بسته بندی نان های صنعتی بپردازیم . اقلام خوراکی امروزه یکی از سودآور ترین صنایع موجود در دنیا می باشد که به دلیل دائمی بودن بازار آن توانسته است تولیدکنندگان بسیاری ...

بهترین گزینه برای بسته بندی پوشاک و لباس – انتخاب مناسب برای سلفون لبه چسبدار یا ترس لبه چسبدار

با پیشرفت تکنولوژی و صنعت ، هر روزه شاهد محصولات متنوع تری هستیم . از دیر باز تا کنون برای بسته بندی محصولات از اجناس مختلفی استفاده می شود تا اینکه بعد از گذشت سال 1912 میلادی و تولید صنعتی ...

بررسی آزمون های کیسه زباله مطابق با استاندارد ملی ایران – استاندارد کیسه زباله – استاندارد ۲۰۵۷

در این پست قصد داریم به تشریح و بررسی استاندارد کیسه زباله بپردازیم . این استاندارد به شماره 2057 تنظیم شده است . با رشد تکنولوژی و افزایش پیدا کردن پسماند ، مصرف کیسه زباله نیز بیشتر می شود . از ...

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد