امروز : یکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸

مقاله شماره یک : بررسی و مقایسه انواع کیسه های زباله – مقایسه کیسه زباله بند دار با کیسه زباله های بازیافتی و عادی

در این پست قصد داریم به بررسی انواع کیسه های زباله – پسماند بپردازیم .

امروزه مصارف کیسه های زباله از کسی پوشیده نیست و تقریبا این محصول در تمامی کشورهای دنیا در حال استفاده می باشد . متناسب با سطح فرهنگی ، اقلیمی و منابع موجود در هر کشور این محصول می تواند متفاوت باشد . برای مثال در کشور هایی همچون کشور های حاشیه خلیج فارس و خاورمیانه که از نظر مواد اولیه تامین کننده هستند این محصول می تواند از مواد اولیه ۱۰۰% نو تا مواد ضایعاتی تهیه شود و از طریقی در کشور های وارد کننده نفت همانند چین و کشور های اورپایی این محصول در گرید های درجه دوم به پایین قابل توزیع به مصرف کنندگان هستند . تهیه مواد اولیه در تولید کیسه های زباله یکی از موارد بسیار حائز اهمیت می باشند که شاید در نگاه اول تشخیص آن نیازمند تجربه باشد .

برخی تصور می کنند که چون درون کیسه های زباله ، مواد غیرقابل مصرف قرار می گیرد پس نیاز به صرفه هزینه بالا و یا توجه به کیفیت آن نباشد ! در صورتیکه برای استفاده از کیسه زباله می بایست به محل استفاده از آن بسیار توجه نمود !! این مورد را با ذکر یک مثال کاملا شفاف می کنیم :

فرض کنید یک اداره یا یک سازمان میخواهد برای سطل های پسماند خود کیسه زباله تهیه کند . در صورتیکه اداره مذکور بخواهد از کیسه زباله های عادی ویا به اصطلاح بازیافتی استفاده نماید ، به دلیل دارا بودن بوی نامطلوب و آزار به کارکنان قطعا مجبور به ضرر و کنار گذاشتن کیسه ها می شود . از طرفی در برخی از ادارات برای جلوگیری از این موضوع اقدام به استفاده از کیسه های نایلکس می کنند که هزینه ای تقریبا ۲ تا ۳ برابر کیسه های زباله عادی دارد . این موضوع هرچند باعث رفع مشکل بوی بد کیسه ها می شود . اما از ۲ جهت می تواند برای سازمان مذکور مشکل زا باشد . هزینه بالای این کیسه ها سبب استفاده از محصولی است که مناسب این کار نیست . چرا که کاربرد این کیسه به دلیل دسته آن در اصناف دیگر است.

با نگاهی دقیق به انواع کیسه های پسماند انتخاب کیسه زباله رولی (لندنی) و کیسه زباله بند دار می تواند انتخاب بسیار دقیق و کارآمدی باشد . این کیسه ها به دلیل بسته بندی به صورت رول و پرفراژ دارای مزایایی به شرح زیر می باشد :

  1. کیسه زباله لندنی و کیسه زباله بند دار کاملا بدون بو و تهیه شده از مواد اولیه درجه یک می باشند
  2. این کیسه ها به دلیل تولید بوسیله دستگاه آلات بروز و تکنولوژی جدید بسیار سبک تر از کیسه زباله عادی می باشند و این امر سبب کاهش حجم خرید کیسه زباله و دپوی آن در انبار ها می باشد .
  3. کیسه زباله های رولی به دلیل دارا بودن دوخت ستاره ای در کف ، کاملا به انتهای سطل میچسبد و این امر سبب جلوگیری از نشست زباله و آلودگی ، استفاده حداکثری از ظرفیت آن و حمل راحت آن توسط پرسنل می شود .
  4. کیسه زباله های بند دار به دلیل دارا بودن یک بند منعطف در دهانه باعث می شوند که زباله های حجیم مانند کاغذ یا مقوا به بیرون از سطل نریزند و به راحتی حمل شوند.
  5. کیسه زباله های بند دار دارد به دلیل استفاده از مواد ۱۰۰% نو به هنگام تولید ، بسیار مقاوم می باشند و در صورتیکه شی تیزی درون کیسه باشد کیسه مقاوت بسیار بالاتری را در مواجه با کیسه زباله های عادی دارد.
  6. کیسه زباله های بند دار و کیسه زباله های رولی به دلیل استفاده از مواد نو کاملا بهداشتی می باشند.
  7. کیسه زباله های بند دار برخلاف کیسه زباله های عادی و رولی به جای اینکه از کف کیسه دوخت داشته باشند از کناره های دوخت دارند . این امر باعث شده است ، در صورتیکه مایعات درون کیسه ریخته شود به هیچ وجه امکان نشت آن وجود نداشته باشد .

هرگونه کپی بر داری از این اثر مورد رضایت نشر دهنده نمی باشد و شرعا و قانونا غیر مجاز می باشد .

شرکت سلفون وحید پیشرو در زمینه تولید انواع سلفون ، نایلون ، نایلکس ، کیسه زباله و کیسه های امحای بیمارستانی با بیش از ۴۰ سال حسن سابقه .

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این محصولات با ما در تماس باشید .

بهترین گزینه برای بسته بندی نان های صنعتی – ضامن فروش ایده آل ، بسته بندی با کیفیت است

در این پست قصد داریم به معرفی کیسه مخصوص برای بسته بندی نان های صنعتی بپردازیم . اقلام خوراکی امروزه یکی از سودآور ترین صنایع موجود در دنیا می باشد که به دلیل دائمی بودن بازار آن توانسته است تولیدکنندگان بسیاری ...

بهترین گزینه برای بسته بندی پوشاک و لباس – انتخاب مناسب برای سلفون لبه چسبدار یا ترس لبه چسبدار

با پیشرفت تکنولوژی و صنعت ، هر روزه شاهد محصولات متنوع تری هستیم . از دیر باز تا کنون برای بسته بندی محصولات از اجناس مختلفی استفاده می شود تا اینکه بعد از گذشت سال 1912 میلادی و تولید صنعتی ...

بررسی آزمون های کیسه زباله مطابق با استاندارد ملی ایران – استاندارد کیسه زباله – استاندارد ۲۰۵۷

در این پست قصد داریم به تشریح و بررسی استاندارد کیسه زباله بپردازیم . این استاندارد به شماره 2057 تنظیم شده است . با رشد تکنولوژی و افزایش پیدا کردن پسماند ، مصرف کیسه زباله نیز بیشتر می شود . از ...

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد