امروز : پنج شنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۸

بررسی انواع کیسه زباله بیمارستانی – کیسه زباله زرد – بهترین خرید و فروش در گرو دانش

در این پست قصد داریم به بررسی انواع کیسه زباله بیمارستانی بپردازیم .

امروزه بیمارستان ها و مراکز بهداشتی به دلیل نقش استراتژیک در حوزه سلامت ، ناچار به استفاده از محصولات با کیفیت می باشند . تا جایی که مصرف جنس در هر مرکز درمانی مستلزم دریافت تاییده از واحد های کنترل کیفیت مرکز مربوطه باشد .

 انواع کیسه زباله بیمارستانی را می توان در انواع زیر تقسیم بندی نمود :

 

https://brandplast.com/wp-content/uploads/2017/11/sticker.jpg

 

کیسه زباله های غیر عفونی :

کاربرد این گونه کیسه ها در مواردی می باشد ، که زباله مربوطه از نوع غیر عفونی و بی خطر شده باشد . برای مثال پسماند های کاغذی ، پلاستیکی ، گیاهی و .. که بی خطر هستند در این نوع کیسه ها قرار می گیرند . معمولا نوع کیسه ها به رنگی مشکی می باشند . ولی برخی از مراکز بهداشتی برای تفکیک زباله های خود ، از رنگبندی های دلخواه همانند ، سفبد ، قهوه ای ، مشکی ، سبز ، بی رنگ و … استفاده می کنند . همچنین برخی از مراکز بهداشتی نیازمند کیسه های مجهز به بند (کیسه زباله بند دار) هستند که بسیار حائز اهمیت می باشد .

این گونه کیسه ها از چندین مورد می بایست دارای استاندارد های لازم و تایید شده از سوی مراکز ذی صلاح باشند که از این دسته می توان موارد ذیل اشاره نمود :

کیسه زباله های عفونی :

کاربرد این کیسه در مواردی می باشد که پسماند دارای خطرات بیولوژیکی و خطرناک باشد . متناسب با خطرساز بودن هر پسماند نوع کیسه استفاده شده ی آن می تواند متفاوت باشد . اگر به این تفاوت ها توجه نشود امکان شیوع عفونت و یا تحمیل هزینه های ناکارآمد در مجموعه وجود دارد . طبق مصوبه وزرات بهداشت محترم معمولا رنگ این نوع از پسماندهای عفونی به رنگ های زرد ، قرمز ، نارنجی و مشکی می باشد که استفاده از علامت BIOHAZARD یا “پسماند عفونی” بر روی آن توصیه می شود .

این گونه کیسه ها می بایست از نظر دوخت پذیری بسیار آب بندی باشند تا خطر نشت پسماند در آن وجود نداشته باشد . همچنین  این کیسه ها نباید به راحتی در برابر اجسام تیز بریده شوند.

کیسه های امحا – انوکلاو – هیدروکلاو – کیسه شیمیایی :

کاربرد این کیسه ها در امحا و بی خطر سازی زباله های عفونی می باشد . به طول کل ، پسماند های عفونی نظیر خون ، ادرار و هر آنچه مربوط موجودات زنده می باشد ، عفونت تلقی می شود . این مواد به دلیل دارا بودن خطر های بیولوژیکی برای انسان و طبیعت قبل از آن که در محیط دفن یا سوزانده شوند می بایست در دستگاه های امحا بی خطر شوند . فرآیند بی خطر سازی شامل تحمیل دما با فشار بالا  به پسماند های عفونی می باشد که این فرآیند متناسب با عملیات مربوطه تضمین می کند که تا بیش از ۹۰% پسماند ها از خطرهای بیولوژیکی بی خطر شده اند . به منظور بی خطر سازی این پسماندهای عفونی و نوع روش امحا از کیسه های مختلفی استفاده می شود.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون کاربردهای نایلون و موارد مصرف آن می توانید به دانشنامه به روز سایت برندپلاست مراجعه فرمایید .

هرگونه کپی بر داری از این اثر مورد رضایت نشر دهنده نمی باشد و شرعا و قانونا غیر مجاز می باشد .

شرکت سلفون وحید پیشرو در زمینه تولید انواع سلفون ، نایلون ، نایلکس ، کیسه زباله و کیسه های امحای بیمارستانی با بیش از ۴۰ سال حسن سابقه .

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این محصولات با ما در تماس باشید .

بهترین گزینه برای بسته بندی نان های صنعتی – ضامن فروش ایده آل ، بسته بندی با کیفیت است

در این پست قصد داریم به معرفی کیسه مخصوص برای بسته بندی نان های صنعتی بپردازیم . اقلام خوراکی امروزه یکی از سودآور ترین صنایع موجود در دنیا می باشد که به دلیل دائمی بودن بازار آن توانسته است تولیدکنندگان بسیاری ...

بهترین گزینه برای بسته بندی پوشاک و لباس – انتخاب مناسب برای سلفون لبه چسبدار یا ترس لبه چسبدار

با پیشرفت تکنولوژی و صنعت ، هر روزه شاهد محصولات متنوع تری هستیم . از دیر باز تا کنون برای بسته بندی محصولات از اجناس مختلفی استفاده می شود تا اینکه بعد از گذشت سال 1912 میلادی و تولید صنعتی ...

بررسی آزمون های کیسه زباله مطابق با استاندارد ملی ایران – استاندارد کیسه زباله – استاندارد ۲۰۵۷

در این پست قصد داریم به تشریح و بررسی استاندارد کیسه زباله بپردازیم . این استاندارد به شماره 2057 تنظیم شده است . با رشد تکنولوژی و افزایش پیدا کردن پسماند ، مصرف کیسه زباله نیز بیشتر می شود . از ...